איתן – ההצעה – פרק ח

אביתר

"אני רק מבקש שתמשיך לדאוג לה גם אחרי הכל, לא משנה מה תהיה התוצאה בסוף השנה, תדאג לה, היא צריכה לפחות מישהו אחד שיהיה בצד שלה, אלוהים יודע שאני מעולם לא הייתי."

אני קורא את המכתב מגדעון, בפעם המי יודע כמה, הדף כבר מרופט והאמת שאני זוכר כל מילה בעל פה.

חלפה שנה, ליתר דיוק אחת עשרה חודשים מהשיחה האחרונה שלי עם שירה. ביום הראשון אחרי שחזרנו מהכנס בתל אביב היא פיטרה אותי ובפועל הוציאה אותי מחייה.

בזכות הפיצויים היפים, יכולתי להרשות לעצמי לקחת חופשה ארוכה. טיילתי הרבה בחו"ל, גם בארץ. הלכתי ברגל, פחות מלונות ורכבי יוקרה.

התחברתי לגבר שהייתי פעם, אולי בעצם לילד שהייתי פעם, הילד שאימא שלי חינכה עם מוסר וכוונות טובות.

קשה להתעורר יום אחד ולהבין כמה חזק נפלת, כמה התרחקת מהערכים הכי חשובים שהושרשו בך.

טיילתי במקומות היפים בעולם, הכרתי אנשים חדשים, יצרתי חברויות, חוויתי חוויות ולאורך כל הדרך, חשבתי עליה.

שמונה חודשים נדדתי ללא מטרה מסוימת וזה היה שינוי מרענן, בכל פעם שהגעתי לאזור עם אינטרנט, דאגתי להתחבר לחדשות הארץ ולראות מה קורה עם "אייזנשטיין מערכות בע"מ", שירה צדקה, היא מעולם לא היתה צריכה שמישהו יציל אותה.

המניות של החברה נסקו ואיתן הרווחים. בשלב מסוים היא פיטרה את שמעון גורן בבושת פנים, הוא ניסה ליצור נזק ונתן כמה ראיונות מלאים ברעל נגדה, אבל היא התנערה מהביקורות והמשיכה הלאה. המניות שלו הועברו אליה אוטומטית וכיום היא מחזיקה בשישים ואחת אחוזים.

עם המון עבודה קשה והתמדה, היא הפכה לפנים החדשות של "אייזנשטיין מערכות" ולמנכ"ל הכי מצליח שהיה לה.

כשראיתי את ההצלחה שלה, לצערי ממרחק, הרגשתי סיפוק עצום וגאווה ולבסוף, אחרי חודשים של רגשות אשם וכעס, סלחתי לעצמי.

כשחזרתי לארץ ידעתי בדיוק מה אני הולך לעשות.

תוך כמה ימים נכנסתי לתפקיד המנכ"ל בחברת סטארט-אפ קטנה ומשפחתית, השכר קטן בערך בחצי ממה שאני רגיל ואף אחד לא מגיע לכאן בחליפה, אבל לראשונה מזה הרבה שנים שאני מגיע לעבודה עם חיוך.

למדתי את התחום, בניתי את עצמי מחדש, התקרבתי יותר לאחים שלי ולאימא שלי, חיזקתי קשרים שהתרופפו ומאז אני מחכה, ליום הזה, ליום שבו תחלוף שנה.

 

שירה

יש לי דז'ה וו, אנחנו יושבים סביב השולחן בחדר הישיבות, אני וחברי הדירקטוריון ודנים בעתיד החברה. הפרצופים קצת פחות עוינים ואביתר לא לצדי, אבל הסיטואציה כמעט זהה.

"אני רוצה להודות לכולכם על השנה הזאת, אני יודעת שרובכם תמכתם בי ועזרתם לי מתוך הגנה עצמית ולא מתוך אמונה בי ועדיין, אני מודה לכם.

אני מאמינה שעשיתי כל שביכולתי על מנת להוביל את "אייזנשטיין מערכות" להצלחות חדשות בממדים חדשים. אין צורך לפרט לכם על הנתונים והסטטיסטיקות, אתם מכירים את המספרים טוב מאוד, אתם רואים אותם במשכורות שלכם.

חלפה שנה והאיום מעל ראשיכם הוסר, דאגתי אישית להשמיד את המכתבים שאבא שלי הכין וכמובן שעורך הדין שלנו חתום על חסיון.

לא נותר דבר שיכריח אתכם להמשיך להיות מאחוריי גם היום וכמובן שלכל אחד מכם יש את האופציה לעזוב בכל רגע נתון, אני לא אעצור בעדכם.

אני אהיה ישירה וכנה, אני כבר לא צריכה את התמיכה שלכם בשביל להמשיך הלאה. מעבר לעובדה שאני מחזיקה ברוב המניות בחברה, יצרתי את כל הקשרים החיצוניים ההכרחיים בשביל לשלוט ב"אייזנשטיין" ולהמשיך להוביל אותה בביטחון מלא ומקצועיות.

אני לא צריכה את התמיכה שלכם, אבל אני רוצה אותה. אני אשמח לדעת שהשותפים המקוריים של אבא שלי, אותם האנשים שהקימו איתו את החברה הזאת ובנו אותה במשך כמה וכמה עשורים, מאמינים בי ורוצים לראות אותי בראשה.

אז יש לי רק שאלה אחת אליכם כרגע, מי איתי?

 

אביתר

"שירה קיימה היום ישיבת דירקטוריון לגבי המשך תפקידה בחברה." אחי מורן אומר לי באמצע ארוחת הערב.

אמנם רק יום שלישי היום, אבל אנחנו נפגשים שוב כולנו בבית של אימא שלי לארוחה משפחתית, ארוחות שישי אחת לשבוע כבר לא מספיקות לי ואני יוזם יותר ויותר זמן עם המשפחה שלי.

"כן, קראתי על זה. הבנתי ששניים מחברי הדירקטוריון החליטו לפרוש לפנסיה אבל השאר נשארים ונותנים לה גיבוי מלא." אני עונה לו בנונשלנטיות כאילו אני לא עוקב אחרי כל ידיעה שקשורה אליה.

"כן, היא תותחית, הצליחה לעשות את הבלתי אפשרי בשנה."

עכשיו, כשאני הסטוקר שלה, אני יודע שהיא ומורן הפכו לחברים הכי טובים והגאווה שלו מעוררת בי קנאה. יש לו את הזכות להתגאות בהצלחה של חברה טובה, לי כבר אין קשר אליה.

לפני שעזבתי לנדודים שלי בעולם, סיפרתי למשפחה שלי הכל. על ההכשרה של גדעון, על ההצטרפות של שירה לחברה לפני שנים ועל מסע ההכפשות שעשיתי לה מאז.

עמית וגיא לא כל כך הגיבו, עמית בדרך כלל בוחר לא לערב בין ההתנהלות החיצונית שלנו להתנהלות בתוך המשפחה, מבחינתו הוא מקבל את האחים שלו כמו שהם ולא שופט לעולם.

מגיא לא ציפיתי לשום תגובה, אני לא יודע אם באמת אכפת לו.

תאומי האופל לעומת זאת.. לוקחים את תפקידם בתור האחים הגדולים ברצינות מרובה ודאגו להסביר לי במפורט כמה ההתנהגות שלי מביישת.

אימא שלי כמובן התאכזבה ממני מאוד, בייחוד כי היא היתה בטוחה שמשהו רומנטי קורה ביני לבין שירה והיא פיתחה ציפיות. היא לא צרחה עליי כמו עידן ואיתמר, אבל אולי צרחות היו עדיפות על השקט. אכזבתי אותה והפתעתי אותה עם ההתנהגות שלי, עם המעשים שלי ולקח לה זמן לצאת מההלם.

מורן.. מורן לא אמר לי מילה, הוא לא רב איתי ולא עשה לי אפילו פרצופים, אבל הוא בחר צד. הוא הפך לחבר הכי טוב שלה ואיפשהו זה עשה לי טוב, שמחתי שלפחות אחד מאתנו נמצא לצדה ומשאיר אותה בקשר כלשהו עם המשפחה שלנו. אני אפילו בונה על זה.

"היא באמת תותחית, היא נולדה לתפקיד הזה." אני עונה לו בכנות.

הדממה סביב השולחן מעיקה, המבטים של כולם מופנים אליי, אפילו גיא בוחן אותי ואני מניח את הסכו"ם שלי.

"תגידו מה שיש לכם להגיד."

"מה התוכניות שלך לגביה?" מורן שואל אותי ונשמע כמו האח הגדול שלה. אני אוהב אותו, אבל האופי הדומיננטי שלי לא נותן לי לענות לו בכניעה.

"התוכניות שלי הן לא עניינך, מורן. אני שמח שאתם חברים טובים, אני שמח שאתה דואג לה, אבל לרגע אל תחשוב שאני חייב לך הסברים."

אפשר לחתוך את המתח עם סכין ואני רואה בזווית של העין את איתמר מתיישב יותר זקוף, מכין את עצמו לריב.

"אתה צודק, אתה לא חייב לי הסברים, אבל שיהיה לך ברור שהאישה הזאת יקרה לי מאוד, האמת שהיא יקרה לכולנו ואף אחד בשולחן הזה לא ייתן לך לפגוע בה שוב." למה הוא מתכוון כשהוא אומר שאף אחד בשולחן הזה לא ייתן לי?

"אתם בקשר איתה. כולכם." איך פספסתי את זה?

"כן, אנחנו בקשר איתה, היא הגיעה לארוחות שישי באופן קבוע כשהיית בחו"ל." הגילוי הזה מגיע מעידן. "היא בחורה מדהימה ואכפת לכולנו ממנה. אביתר, אתה אח שלנו ואנחנו אוהבים אותך יותר מהכל, אבל ההיסטוריה ביניכם גרועה ואם הכוונות שלך כלפיה לא טהורות, אז תהיה בטוח שאנחנו נתערב."

אני לא יודע מה אני מרגיש כרגע, זרמים של עצבים עוברים לי בגוף ואני רוצה לריב, אני רוצה לצעוק. הם בקשר איתה? היא היתה כאן כל שבוע בארוחת שישי בזמן שהייתי בחו"ל? הם רוצים להגן עליה? מפניי?!

השלמתי עם הידיעה שמורן בקשר איתה, שהוא זוכה להכיר אותה יותר טוב ממני, ללוות אותה בתקופה התובענית הזאת בחייה, אבל כולם? כל המשפחה שלי?

אני נושם עמוק וסופר עד עשר, משפשף את הפנים שלי וכל הרוח יוצאת לי מהמפרשים, אני מקנא. זה מה שאני מרגיש כרגע, אני מקנא במשפחה שלי על מערכת היחסים שהם פיתחו איתה בטבעיות כשלא הייתי בתמונה.

לי ולכל אחד מהאחים שלי יש דחף בלתי נשלט לגונן על החלשים מאתנו, לא ששירה חלשה, רחוק מזה. אבל אני מניח שבשלב הזה הם כולם רואים אותה כאחות קטנה ואותי בתור הזבל שהתעלל בה שנים.

"אביתר, אל תכעס על האחים שלך, היית פועל בדיוק כמוהם אם המצב היה הפוך. אתה באמת מופתע שהם מגוננים עליה? זו באמת הסיבה שאתה כועס?" אימא שלי שואלת אותי בטון רגוע, היא יודעת את התשובה, אבל היא רוצה לשמוע אותה ממני.

"אני מאוהב בה, זו בטח שלא אהבה ממבט ראשון וגם לא שני. שנאתי אותה, פגעתי בה, קינאתי ביכולות שלה ובקשר שלה לגדעון, אבל הכל השתנה אחרי שהוא נפטר.

לא משנה כמה ניסיתי להישאר מנותק ממנה ומכוון מטרה, לא עמדתי בפניה.

אני מאוהב בה והכוונות שלי טהורות, לא התראינו כמעט שנה ואני יכול רק לקוות שעבר מספיק זמן כדי לבקש ממנה עוד הזדמנות."

 

שירה

"מה הסיכוי שתצטרפי מחר לארוחה?" מורן שואל אותי בארוחת הצהריים, הוא הפך לחבר הכי טוב שלי בשנה האחרונה ועד לפני חודשיים בערך, הצטרפתי אליו ולמשפחה שלו בכל ארוחת שישי.

"קרציה, כל שבוע תשאל את זה? אמרתי לך, אני לא חושבת שזה רעיון טוב. אמנם עבר המון זמן, אבל אני לא יודעת איך אני אגיב כשאני אראה את אביתר שוב, אני לא יודעת אם הוא בכלל ירצה לראות אותי ואיך הוא יקבל את הקשר שלי לכולכם. זה לא משהו שהייתי רוצה להפיל עליו בהפתעה בארוחה משפחתית."

"את לא תפילי עליו כלום, ישבנו כולנו ביחד שלשום וסיפרנו לו."

אני נעצרת עם כוס המים בדרך לפה ומסתכלת עליו בהלם. חודשיים שלא נכנסתי לבית שלהם, שלא ראיתי את שרה ואת האחים חוץ ממורן, כי אביתר חזר לארץ ואף אחד לא עדכן אותו שהפכתי לסוג של "בת בית".

"איך קרה שסיפרתם לו פתאום?"

"קרה, סיפרנו, הוא אמר שהוא ישמח אם תצטרפי ושהוא ישמח לראות אותך שוב. אז תבואי?"

"אני לא יודעת, אני צריכה לחשוב על זה."

אני בטוחה שהם לא סיפרו לו על זה במקרה ואני עוד יותר בטוחה שזאת לא היתה התגובה שלו. אולי הפכתי לחשדנית מדי, אולי אני מחפשת משמעויות נסתרות בכל דבר שאומרים לי, אבל ההיסטוריה לימדה אותי לא לסמוך על אף אחד.

עברה כמעט שנה מאז שראיתי אותו, מאז שהוא פתח את הלב שלי ומיד אחרי זה סגר אותו שוב לצמיתות.

שנה מאז ששכבנו, מאז שפיטרתי אותו, מאז ששמעתי את הקול שלו. חשבתי שככל שהזמן יעבור, המחשבות עליו ייעלמו ויהיה לי קל יותר להתמודד עם הגעגוע, חשבתי שבשלב הזה אני כבר אשכח אותו.

הרחקתי אותו ממני בצעד מהיר וחזק, אבל לאט ובזהירות הכנסתי את כל המשפחה שלו לחיי ובעצם דאגתי שתמיד יישאר בינינו קשר.

איך יכולתי לשכוח אותו כששכפול של הפנים שלו הקיף אותי בכל ארוחת שישי? איך יכולתי לשכוח את המבט שלו, כשאותו מבט בדיוק כוון אליי מהפנים הטובות של אימא שלו?

אני כזאת מטומטמת, שיקרתי לעצמי שאני מוחקת אותו מחיי לנצח ובו זמנית קשרתי אותו אליי.

הוא חזר לפני חודשיים ומיד התחיל לעבוד בחברת סטארט-אפ קטנה ומאוד מבטיחה, אני לא יודעת למה, אבל הייתי בטוחה שאני אשמע ממנו, שהוא ייצור איתי קשר אחרי שהוא יתמקם, אבל זה לא קרה.

אחרי שהוא חזר, דיברתי עם שרה ומורן והסברתי להם שאני לא אוכל להשתתף יותר בארוחות, לפחות עד שאביתר ייכנס לעניינים והם ישתפו אותו על הקשר שהתפתח בינינו בהיעדרו.

למרות כל מה שהוא עשה, אני לא מסוגלת לפגוע בו, אני לא מסוגלת להפיל עליו משהו שהוא לא מוכן לו ולא מעוניין בו.

אני מאמינה למורן כשהוא אומר שאביתר יודע, אני רק תוהה לעצמי מה היתה התגובה האמתית שלו והאם זה חכם עבורי לראות אותו שוב.

 

אביתר

השולחן ערוך ואנחנו מתכוננים להתיישב כשנשמעת דפיקה בדלת, כמו ביום שלישי, כל המבטים עליי, מחכים לתגובה שלי ואני לא מתמהמה.

אני ניגש בזריזות ופותח את הדלת כדי לגלות את הפנים היפות של שירה, פנים שלא ראיתי כל כך הרבה זמן. היא נראית בדיוק אותו דבר, אין שום שינוי דרסטי, היא לובשת ג'ינס פשוט וטי-שירט דקיקה, השיער הארוך שלה פזור והיא נועלת נעליים שטוחות. היא לא כאן בשביל להרשים אף אחד, רואים שהיא מרגישה בנוח והמחשבה הזאת משמחת אותי. אני רוצה שהיא תרגיש בנוח עם המשפחה שלי.

"אתה תיתן לה להיכנס בשלב מסוים?" איתמר שואל אותי בציניות מאחוריי.

אני זז הצדה והיא נכנסת עם סומק קל בלחיים, עדיין לא אמרתי לה מילה, אני לא יודע מה להגיד.

היא ניגשת בנינוחות לאיתמר והם מתחבקים, הוא מעביר אותה לחיבוק של עידן, שמעביר אותה לעמית, שמעביר אותה למורן, שמעביר אותה לגיא… גיא, המופנם והשבור, מחבק אותה עם חיוך ואני מבין כמה היא מתאימה לנו, כמה היא בריאה לנו וכמה זה המקום בשבילה.

היא ממשיכה עצמאית למטבח ונעלמת מאחוריי הדלת, אני עומד עדיין בכניסה לבית ובוהה באחים שלי.

"אחי, אתה מתנהג כמו אידיוט, לקח לי הרבה זמן לשכנע אותה להגיע ואתה מביך אותה. בא לך להירגע קצת? אתה מרייר עליה." מורן צודק, אני חייב לצאת מזה, אני חייב להתחיל לפעול.

אנחנו מתיישבים סביב השולחן והיא יוצאת מהמטבח מחויכת עם אימא שלי שמתיישבת ליד עמית וכך משאירה מקום אחד פנוי לשירה, לידי.

אני מפנה את המבט שלי אליה והיא מסתכלת עליי, מחכה לשמוע את מה שיש לי לומר לה לראשונה אחרי כל הזמן הזה.

"מזל טוב, על ישיבת הדירקטוריון, קראתי על התוצאות של הישיבה ובכלל של השנה הזאת. עשית את זה, השגת את כל המטרות שלך." עידן מגלגל עיניים מולי ואני מתפתה לזרוק עליו סיר.

"תודה, כן, זה לא היה פשוט, אבל בסוף הכל הסתיים על הצד הטוב ביותר."

"ניסיתי לעקוב אחרי ההתקדמות שלך בכל הזדמנות, בכל פעם שהייתי במקום עם אינטרנט חיפשתי כתבות על "אייזנשטיין מערכות", עשית המון שינויים ויצרת שיתופי פעולה שלגדעון לא היה אומץ ליצור, אני גאה בך."

היא מביטה בי עם חיוך חם ואני רואה שהיא שמחה לשמוע את המלים האלה ממני. אני אומר את האמת, אני גאה בה, היא האישה הכי מרשימה וחזקה שאני מכיר.

"התעדכנתי גם לגביך, דרך המשפחה, קראתי קצת על הסטארט אפ ונשמע שזה המקום הנכון להיות בו. טוב לך? אתה מרוצה?"

השאלה הזאת מאוד טעונה ואני יודע מה בעצם היא שואלת, היא רוצה לדעת אם אני סוף סוף מסופק מהמקום שלי, מהחיים שלי.

"כן, אני נמצא במקום הנכון עבורי."

שאר הערב עובר בנוחות וכולנו מדברים ביחד, מספרים כרגיל סיפורים מצחיקים, רק שהפעם אני הצד המקשיב, אני מתעדכן על מאורעות השנה האחרונה והחוויות ששירה צברה עם המשפחה שלי.

כשהערב מגיע לסופו והיא קמה ללכת, אני לוקח גם את הדברים שלי ויוצא איתה.

אנחנו נעמדים ליד הרכבים שלנו ומסתכלים אחד על השנייה במבוכה, למה זה כל כך קשה?

"אתה בסדר עם כל זה? עם הקשר שלי למשפחה שלך?"

"יותר מבסדר, נהניתי לראות אתכם ביחד. נראה שיש לך אפילו קשר עם גיא."

המבט שלה נהיה עצוב ואני מאמין שהיא נזכרת באיום שלה. "שירה, זה בסדר, אני יודע שמעולם לא היית פוגעת בו, באף אחד מהמשפחה. לצערי, בזמן קצר מאוד, הוצאתי ממך את הרע ביותר."

"את הרע ביותר ואת הטוב ביותר, אתה תמיד היית הקול בראש שלי שדחף אותי קדימה. התחרות איתך הפכה אותי לאישה שאני היום, אביתר, השגתי את המטרות שלי הרבה בזכותך. אני חושבת שהענשת את עצמך מספיק, אולי הגיע הזמן להתקדם."

אני שולח יד בהיסוס לפנים שלה, מלטף לה את הלחי, את השיער והיא לא מתנגדת, לא לוקחת צעד אחורה.

"אני רוצה עוד הזדמנות, אני רוצה להוכיח לך שאני לא אותו אביתר שהכרת, שאני ואת, אנחנו יכולים לעשות אחד לשנייה הרבה יותר טוב מרע. תני לי את ההזדמנות הזאת, אני מבטיח לא לאכזב אותך."

 

שירה

בעולם די אכזרי ומלא באכזבות, החלטתי לתת לו עוד הזדמנות, החלטתי לבטוח בגבר שפגע בי ברמה שלא חשבתי שאפשר להתגבר עליה.

כנראה שהקלישאה נכונה, כנראה שהזמן באמת עושה את שלו.

אחרי שנים של מלחמות וריבים, מצאנו סוף סוף קצת שקט, כל אחד מאתנו בנפרד, בעולמו שלו וגם ביחד, בעולם משותף.

איתן – ההצעה – פרק ז

אביתר

"כמה אירוני שאתה רוצה שאני אתחשב בעתיד שלך. אני אסביר את עצמי במלים פשוטות יותר, כדי שיהיה לך קל להבין. העתיד שלך לא מעניין אותי, הצרכים שלך לא מעניינים אותי, זה מה שאני רוצה ואין לך ברירה."

היא מטיחה בי את אותן המלים שהטחתי בפניה כשהיא ביקשה ממני עזרה, כמה זלזלתי בה והתנשאתי מעליה שבוע אחרי המוות של אבא שלה.

ניצלתי את המעמד שלי ברגע הכי מפחיד ומאתגר בחייה ועכשיו היא נוקמת.

הנקמה מגיעה לי, אין ספק בכלל, אבל אני לא יכול לכופף את עצמי ברמה כזאת, עשיתי המון טעויות ומגיע לי לעזוב את החברה בלי כלום, אבל אני חייב לחשוב על העתיד שלי.

"שירה, תאמיני לי שאני רוצה לכפר על החטאים שלי יותר מהכל, אבל מה שאת מבקשת הוא מוגזם." אם זה אפשרי, המבט שלה הפך אפילו ליותר קפוא. אין טיפת חום או הבנה בעיניים הכחולות שלה, היא מסתכלת עליי בשנאה ואני לא מזהה אותה יותר.

"אביתר, אתה תעשה מה שאני אומרת, ללא ויכוחים, או שאני אדאג להוציא לאור את הסיבות האמתיות למוות של אבא שלך ושנינו יודעים מה יהיו התוצאות."

המלים שלה פוגעות בי ומפתיעות אותי כמו כדור בחזה, אני מרגיש כאב פיזי אמתי בגוף שלי. היא חקרה אותי, את המשפחה שלי וגילתה את הסוד שכולנו שומרים כבר עשרים שנה.

היא מציפה את כל הפחדים שלי ואני מאמין שבשלב הזה הבעת השנאה שלה, משתקפת גם במבט שלי. אולי היא מבלפת, אולי יש לה רק קצה חוט והיא מנסה לגרום לי לפלוט את כל הסיפור, איתמר ועידן דאגו לקבור את האמת לפני הרבה שנים.

"מה בדיוק את חושבת שאת יודעת?"

"אני יודעת למה גיא מופנם כל כך, אני יודעת למה הוא לא יוצר קשרים חברתיים. אני יודעת שהוא נושא על כתפיו עול, שאף אחד לא צריך לשאת מגיל שמונה."

אני מנסה לשמור על ההצגה, להיראות רגוע ובשליטה אבל אני נכשל, היא מחזיקה את גורל המשפחה שלי בידיים שלה ואני לא יכול להתנהג כאילו לא אכפת לי.

"מאז שאני מכיר אותך, רצית שגדעון יתגאה בך, אני חושב שאם הוא היה רואה אותך עכשיו הוא היה מבין עד כמה התפוח לא נפל רחוק מהעץ."

"אני מניחה שלעולם לא נדע, הודות לך, יש הרבה דברים שאני וגדעון כבר לא נדע. חוץ מזה, תן לעצמך קרדיט, הצלחת לעשות בשבועיים מה שהוא לא הצליח לעשות בשלושים שנה."

"מה זה בדיוק?"

"הפכת אותי לאחת מכם."

 

שירה

אני שונאת את עצמי על הרמה הנמוכה שירדתי אליה ואני שונאת את אביתר שהוא הביא אותי למצב הזה. אני לעולם לא אגלה את הסוד, אני לעולם לא אפגע במשפחה שלו, באימא שלו, אבל עצם האיום שיצא מהפה שלי הופך אותי ללא פחות גרועה ממנו.

אני כועסת על עצמי שגם עכשיו, אחרי כל מה שהוא סיפר לי, אני עדיין מרגישה רע עם עצמי, עם ההתנהגות שלי. הסוד נורא ואני בטוחה שזה שאני מעלה אותו דווקא עכשיו אחרי הלילה שעברנו ואחרי שהוא התוודה בפניי על כל מה שהוא עשה, פוגע בו יותר מהכל. אבל אני לא יכולה לתת לרחמים להוביל אותי, אין דרך חזרה, ההיסטוריה המשותפת שלנו מלוכלכת מדי.

אלוהים כמה שהוא פגע בי, הוא לקח ממני משהו שאני לעולם לא אוכל להחזיר. שנים על גבי שנים שהוא הרס בצורה שיטתית ומדויקת את המוניטין שלי בחברה ואת האפשרויות שלי, אבל גרוע מהכל, הוא הרס את היחסים שיכלו להיות לי עם אבא שלי, את הזיכרונות שאולי יכולנו ליצור ביחד, לפני מותו.

"נתראה הערב בכנס, אני מבקשת שתלך עכשיו, אני לא יכולה להסתכל עליך יותר."

"את לא יכולה להסתכל עליי? את שומעת את עצמך?"

סוף סוף הצלחתי לסדוק את השליטה והיהירות שלו, חשבתי שזה ירגיש יותר טוב.

"אל תעז להתנהג כמו הצד הנפגע, לא עשיתי לך כלום, מעולם.

אתה זה שפעל עד הרגע האחרון בשביל לפגוע בי, נטו מחמדנות ורוע. עד הרגע האחרון קיווית שאני אפול! אתה חושב שלא שמתי לב למבטים שלך אתמול? למירמור כשגילית שאני בשליטה מלאה על השמות והתפקידים של כולם? לטינה שהמשיכה לבעבע בך כשהתנהגתי כמו המנכ"ל האמתי של "אייזנשטיין מערכות"?

ביום שבו חזרתי מהשבעה על אבא שלי ופניתי אליך לעזרה, אתה דרשת חצי מהמניות שלי. ניצלת אותי ברגע הכי חלש שלי וזאת אחרי שנים של תככים ומזימות ואתה מעז לשבת כאן עם מבט פגוע? למה? בגלל שפתאום אתמול כשמצצתי לך צמח לך מצפון? כנראה שיש ללשון שלי יכולות פלא.

כן, אני לא יכולה להסתכל עליך ואני רוצה שתלך!"

הוא מסתכל עליי עוד כמה רגעים ונראה שכל האוויר יוצא לו מהמפרשים. הכעס והשנאה בעיניים שלו נעלמים, מתחלפים בהבעה אחרת ואני מותשת מדי בשביל לנתח אותו.

אני עייפה, באמת שאני פשוט עייפה. לפני שהוא מספיק לקום אני לוקחת את הארנק שלי, זורקת כמה שטרות על השולחן והולכת.

כשאני מגיעה לסוויטה שלי, אני חולצת נעליים ונכנסת למיטה, הרעב נשכח מזמן, הדמעות התייבשו בדרך ואני נרדמת.

 

אביתר

המלים שלה ממשיכות להדהד לי בראש גם עכשיו, שעות אחרי הפיצוץ. אני מריץ את השיחה במחשבות שלי שוב ושוב, מנסה לחשוב מה יכולתי לומר אחרת? איך יכולתי לגרום לתוצאה אחרת, אבל אין לי תשובה.

האמת היתה צריכה להיאמר והתגובה של שירה הולמת.

בהתחלה הייתי המום, לא האמנתי למשמע אוזניי, לא האמנתי שהיא תרד כל כך נמוך… לרמה שלי?

ניסיתי להפוך את היוצרות, לגרום לה להרגיש אשמה אבל היא לא נפלה בשטות הזאת, היא אמרה לי את כל האמת בפנים והיא צדקה בכל מילה.

היא מאיימת עליי כרגע עם סוד שיכול להרוס את כל מה שאני והאחים שלי בנינו, בתמורה היא דורשת צדק, לטובה ולרעה.

אחרי הכל, אחרי כל מה שהיא כבר ידעה וכל מה שהוספתי עם הווידויים שלי, היא מאיימת עליי תיאורטית ומה אני עשיתי? אני לא איימתי, אני פעלתי, שנים. מהרגע שהכרנו וממש עד אתמול, חתרתי תחתיה ואיחלתי לה שתיפול. כמו שהיא אמרה, מחמדנות ורוע, רציתי את התפקיד שלה, רציתי את הכסף והיוקרה, את המעמד. אין יותר תירוצים, הפכתי לבן אדם שאני לא מכבד, לבן אדם שאני מתבייש בו.

בדיעבד, עכשיו כשנרגעתי, אני יכול להודות שסביר להניח שהייתי פועל לפי הדרישות שלה גם בלי האיום, אני חייב לה את זה, אני חייב לה הרבה יותר מזה.

אבל כרגע גם ככה אין לי ברירות, אני אעשה הכל כדי שהסוד יישאר קבור בעבר הרחוק. כל מה שהיא תבקש.

השעות חולפות באיטיות מייסרת ואנחנו צריכים לרדת בקרוב לערב השני של הכנס, אני לא יכול אפילו לתאר לעצמי איך היא תתנהג כלפיי.

כמה יכול להשתנות בעשרים וארבע שעות, רק אתמול בלילה הייתי בתוכה, שכבנו והתנשקנו ומצאנו נחמה אחד עם השנייה ועכשיו אני לא יודע אם היא בכלל תכיר בי.

השאלות קופצות לראש שלי כמו שלט ניאון מהבהב, למה בעצם היא שכבה איתי? למה היא יזמה את הסקס אתמול כשהיא ראתה את הכוונות שלי, כשהיא זיהתה את הטינה והמירמור?

למה בכל זאת סיימנו ביחד במיטה?

משום מה השאלות האלה מעודדות אותי, מעוררות אותי לפעולה ואני נכנס בזריזות למקלחת ומתארגן.

אני דופק בדלת שלה באותה שעה כמו אתמול וממתין בחוסר וודאות לתגובה. הדלת נפתחת ושירה ניצבת בפניי יפה כמו תמיד, לבושה בשמלה שחורה צמודה ואלגנטית, השיער הארוך שלה פזור וחלק ורק העייפות על הפנים שלה מעידה על סערת הרגשות שחווינו בשעות האחרונות.

"לא הייתי בטוח שתחכי לי." אני אומר לה בכנות.

"יש לנו הסכם." היא אומרת ומתחילה ללכת לכיוון המעליות.

"שירה, אנחנו חייבים להמשיך את השיחה."

"לא עכשיו, אביתר, לא הערב. תן לי לסיים את סוף השבוע הזה כמו שצריך ולעוף מכאן, אין לי כח."

אני רוצה להתווכח, אני רוצה להמשיך לדבר ואולי להגיע להפסקת אש, אבל היא באמת נראית מותשת ואם אני רוצה לעשות שינוי, לכפר ולו במעט על המעשים שלי, אז אני לא יכול ללחוץ.

אנחנו יורדים לאולם הכנסים וגם הערב היא מפעילה את הקסם שלה על כולם. למרות הכל, למרות הלחץ שאני רואה שהיא נתונה בו, היא פועלת במקצועיות וכריזמה ואני מכבד אותה על זה.

לאנשים שלא מכירים אותי היא מציגה אותי בתור יד ימינה, היועץ האישי שלה וסמנכ"ל הפרסום והשיווק של החברה. אנחנו פועלים כצוות, ניגשים לכולם ביחד, צוחקים, מוכרים וכובשים למען מטרה משותפת.

אני מבין עכשיו שככה זה היה אמור להיות תמיד, ככה זה יכול היה להיות מההתחלה, אם הייתי פועל אחרת.

כשאנחנו עולים בחזרה לקומה שלנו ושירה נעלמת לחדר שלה בלי מלים, אני נזכר במכתב שקיבלתי מגדעון, שבוע אחרי מותו.

 

"אביתר, אם אתה קורא את המכתב הזה, סימן שאני כבר אינני.

אני יודע שאתה כועס עליי עכשיו, אתה כועס על כך שלמרות כל מה שעברנו ביחד, העברתי את השליטה לחברה במלואה לשירה.

תסלח לי, אתה הבן שמעולם לא היה לי ותמיד קיוויתי לו. אתה התגלמות השאיפות שלי ואני גאה בגבר שהפכת להיות אחרי כל השנים שאנחנו פועלים יחדיו. אתה מזכיר לי את עצמי יותר מיום ליום.

אבל דם סמיך יותר ממים.

אני חייב לה את זה, אני חייב לה את ההזדמנות להוכיח את עצמה ואולי את ההזדמנות להיכשל.

מעולם לא האמנתי בבת שלי ואת החטא הזה אני לוקח איתי לקבר, את היחסים שלנו כבר אי אפשר להציל, עשיתי יותר מדי טעויות, אמרתי יותר מדי מלים קשות.

אולי במותי, אני יכול לנסות לתקן את העוולות ולו במעט.

תן לה שנה, תתמוך בה, תלמד אותה ותגבה אותה. לחברי הדירקטוריון כבר דאגתי.

במידה והיא תיכשל, תעשה מה שאתה צריך לעשות.

אני רואה את שניכם כילדיי והצלחה של אחד מכם, היא מבחינתי הצלחה של כולנו.

אני רק מבקש שתמשיך לדאוג לה גם אחרי הכל, לא משנה מה תהיה התוצאה בסוף השנה, תדאג לה, היא צריכה לפחות מישהו אחד שיהיה בצד שלה, אלוהים יודע שאני מעולם לא הייתי.

גדעון."

 

שירה

אחרי לילה נטול שינה, גירדתי את עצמי מהמיטה ביום שבת בבוקר ונסעתי הביתה, שלחתי לאביתר הודעה שיצאתי לדרך וכיביתי את הפלאפון, לא רציתי לתת לו הזדמנות לשכנע אותי להישאר ולדבר.

כשאני מדליקה את הפלאפון בערב, קופצות לי שתי הודעות.

אחת מאביתר: "אוקיי, סעי בזהירות, נתראה מחר." ואחת ממורן שהגיעה ממש לפני כמה דקות: "שירו'ש, מסיים פגישה באזור שלך בעוד כמה דקות, פנויה לקפה?"

אני שוקלת לא לענות לו, אבל ברגע האחרון אני כותבת לו שאני אשמח.

מורן נכנס לדירה שלי ואנחנו נותנים חיבוק ונשיקה לשלום, הוא חתיך וחכם, מצחיק וכריזמטי ואין בינינו טיפת כימיה.

אנחנו שותים קפה ומחליטים לראות סרט, נוח לנו ביחד, שנינו מלאים במחשבות על אנשים אחרים וזה נחמד לשבת ולראות סרט בשקט, בלי משחקים והצגות.

"מורן, אני רוצה לבקש ממך משהו." הוא מסתובב ומסתכל עליי בשקט, מחכה שאני אמשיך ואני שוב מופתעת מהדמיון שלו לאביתר.

"קיים סיכוי גבוה שאתה הולך לשמוע עליי כמה דברים מאחיך בימים הקרובים, דברים לא טובים. אני רוצה לבקש ממך שלא תשנא אותי. התחברתי אליך מאוד ואני מכבדת את המשפחה שלכם, אני לא רוצה שתכעסו עליי."

"שירה, מה קרה? את מתחילה להדאיג אותי."

"זה ביני לבין אביתר, היריבות בינינו עלתה שלב ואני חושבת ששנינו מופתעים מההשלכות, אבל אני מניחה שעל טעויות משלמים… בכל אופן, תנסה לזכור מי אני, איזה בן אדם אני ותן לי הזדמנות. אוקיי?"

"אני לא מבין כלום." ברור שהוא לא מבין כלום, אני בעצמי לא מבינה מה בדיוק אני מבקשת.

"רק תבטיח לי שלא תשנא אותי."

"בסדר, אני מבטיח."

 

אביתר

חתימה אחרונה והמניות חוזרות לשירה, אנחנו סוגרים את החוזה מול עורכי הדין שלנו וחלק קטן מהמועקה בחזה שלי עובר, אני מרגיש הקלה מהצעד הראשון שלי לקראת הדבר הנכון.

היה לי הרבה זמן לחשוב אתמול על המצב, על המעשים שלי ועל המכתב מגדעון.

בפעם הראשונה שקראתי אותו, הייתי בטוח שאני מבין ויודע שהכל, שגדעון בעצם נותן לי לגיטימציה להמשיך לרמוס את הבת שלו בתום השנה, שהוא מבקש ממני לתת לה הזדמנות מינימלית, אבל מניח שהיא תיכשל ושאני אעשה הכל כדי לקבל שליטה על החברה.

אתמול קראתי אותו שוב ושוב והבנתי כמה החמדנות עיוורה אותי.

גדעון כתב כמה הוא גאה בי, בדמיון בינינו ועכשיו סוף סוף אני מבין שאני לא רוצה להיות דומה לו, אני לא רוצה למות בגיל שישים כשאשתי מאוכזבת ממני והבת שלי לא יודעת איך בכלל לפנות אליי.

אני לא רוצה להיות קר ואכזרי, זה לא מי שאני, זה לא מי שחונכתי להיות.

הוא כתב שדם סמיך יותר ממים והוא צודק, אני אעשה הכל בשביל המשפחה שלי, בשביל השקט הנפשי של אימא שלי, בשביל העתיד של גיא, אני אעשה כל מה ששירה תדרוש.

לבסוף, הוא ביקש ממני להיות בצד שלה, זה החלק שהתעלמתי ממנו בהתחלה, לא ייחסתי לו שום חשיבות.

הוא ביקש ממני להיות בצד שלה, כי הוא בעצמו מעולם לא עשה את זה. הוא ביקש ממני ללכת בדרך אחרת, לא לפעול כמוהו, לעשות את הדבר הנכון עבורה וזה מה שאני אעשה.

עורכי הדין יוצאים ואנחנו נשארים לבד, היא נראית עייפה ואני יודע שגם אני, אני מוזג לנו קפה והיא מסתכלת עליי בהפתעה.

"מורן היה אצלי אתמול." היא אומרת ואני לא יודע איך להגיב, אני לא יודע מה לחשוב על זה ואני בוחר לא לקפוץ למסקנות.

"מה הוא עשה אצלך?"

"הוא היה בסביבה ועלה לקפה, ראינו ביחד סרט והוא נסע הביתה. אין בינינו כלום ומעולם לא היה, הוא הפך מהר מאוד לידיד טוב ותו לא."

"אוקיי, תודה שאת מבהירה לי את זה, אני לא כל כך יודע איך אני מרגיש לגבי הקשר ביניכם."

היא מחייכת אליי בעדינות וסוגרת את המחשב שלה, מסתכלת עליי בעצב ואני מפחד מהמילים הבאות שלה.

"אתה מפוטר, אביתר, עוד כמה דקות ישלחו לך במייל מכתב פיטורין ממחלקת משאבי אנוש. אתה תקבל את הפיצויים והתנאים שמגיעים לך ומכתב המלצה מכובד ומלא הערכה."

מה?! זה מה שביקשתי ממנה במסעדה אבל בהחלט לא מה שהיא דרשה.

"אני לא מבין מה קורה פה, מה השתנה מיום שישי בצהריים?"

"קודם כל נרגעתי, אחרי הגילויים שלך הייתי מאוד נסערת ופעלתי נטו מרגש. אמנם זה מגיע לך, כל מילה שאמרתי לך מגיעה לך, אבל רגשות האשם שליוו אותי אחרי זה… אני לא רוצה להרגיש ככה יותר לעולם.

דבר שני, אני לא הבן אדם הזה, אני לא קרה ונקמנית כמו אבא שלי, אני לא בנויה לזה. אני לעולם לא רוצה לרדת יותר לרמה הזאת, אני לעולם לא רוצה יותר לאיים בסודות אפלים והריסת משפחות. זה הקטע שלך ושל גדעון.. לא שלי.

אני רוצה שתדע שלמרות הכל, לימדת אותי המון, בעיקר על עצמי. אני מודה לך על העזרה בסוף השבוע, אני מודה לך על ארוחת השישי עם המשפחה שלך, אני מודה לך על ידיד חדש שזכיתי להכיר ועל אימא שלך שמתקשרת אליי לפעמים סתם בשביל לשאול מה נשמע. אני מקווה שאתה מעריך את כל מה שיש לך, כל הכסף שבעולם לא משתווה למשפחה תומכת, תאמין לי, אני יודעת."

"שירה, אני לא הולך לשום מקום, אני נשאר בחברה הזאת עד תום השנה ואנחנו נדאג ביחד שהחברה הזאת תישאר בידיים של משפחת אייזנשטיין."

"תודה, אבל אני לא צריכה אותך בשביל זה, לראשונה מזה הרבה מאוד זמן, שאני סומכת על עצמי ועל היכולות שלי.

החברה הזאת שלי והיא תישאר שלי כי אני הבן אדם הנכון לנהל אותה, כבר אמרתי לך שאני מזמן לא סומכת על אנשים שיצילו אותי."

אני מסתכל עליה המום, זה הדבר האחרון שציפיתי לשמוע היום. אני אמור להיות שמח, היא נותנת לי פתח החוצה, נותנת לי באצילות נפש את כל מה שביקשתי, אבל בפועל אני מרגיש מרוסק. היא מפטרת אותי מהחברה, מהתפקיד ועל הדרך מוציאה אותי מחייה.

"את חושבת שתסלחי לי מתישהו? יש סיכוי כזה?"

"אני סולחת לך."

"אז למה אני מרגיש שזאת הפעם האחרונה שנתראה?"

"כי אני סולחת לך, אבל אני לעולם לא אשכח."

איתן – ההצעה – פרק ו

שירה

אני יושבת על הכורסא שליד המיטה ומסתכלת על אביתר ישן. התעוררתי לפני שעתיים, כרגיל הרבה לפני השעון המעורר ולא הצלחתי להירדם בחזרה. מקלחת חמה לא עזרה לי לשחרר את המחשבות שחולפות לי בראש, את התוכניות העתידיות שלי.

הלילה איתו היה מושלם, הוא היה מושלם, אבל זה לא משנה את העובדות, זה לא משנה את מי שאנחנו. הוא רוצה להרוס אותי, לקחת ממני את הדבר שאני רוצה יותר מהכל ואני מתכננת להרוס אותו, במידה והוא יצליח.

אתמול החלטתי לקחת את הכח לידיים שלי, להפסיק להיות כלי ב"משחקים של גדולים". החברה הזאת שלי ואני לא אבחל בשום אמצעי בשביל לקבל אותה, אין למצפון או למוסר מקום בעולם שלי יותר.

לקחתי את העצה של שני וגיליתי כל מה שצריך לדעת על אביתר ועל המשפחה שלו, כל מה שאני צריכה לדעת בשביל לשלוט בו.

המחשבה מעיקה עליי, אני מרגישה רעה ומלוכלכת, בייחוד אחרי ששכבנו. אבל אם התוכניות שלו לא מנעו בעדו לשכב איתי, למה שאני ארחם עליו? למה שאני אתחשב בו?

אני שותה עוד כוס מים בתקווה להעביר את הטעם המר בפה שלי, למרות שאני יודעת שזה פסיכולוגי, מים לא יגרמו למעשים העתידיים שלי להחליק לי בגרון.

"למה את לא במיטה?" השאלה מבהילה אותי ואני כמעט מפילה את הכוס, הייתי כל כך שקועה במחשבות שלי שלא שמתי לב שהוא שוכב ומסתכל עליי.

"הרגע התעוררתי, קמתי לשתות. אתה רוצה משהו?"

"כן, אותך מתחתיי, תחזרי לפה."

אני מניחה את הכוס הריקה על השולחן ופותחת את חלוק הרחצה שמצאתי במקלחת שלו, הוא מושיט יד למגירה ומוציא עוד קונדום. אני לא יודעת מה אני חושבת על זה שהוא לקח איתו קופסת קונדומים לכנס של העבודה, אבל כרגע זה משרת אותי.

אני חוטפת את הקונדום מהיד שלו וקורעת את העטיפה, הוא מחייך ונשען אחורה, מרים את הידיים ומשלב אותן מתחת לראש שלו בתנוחת המתנה, מסמן לי שהכדור בידיים שלי.

אני מטפסת על המיטה ומתיישבת עליו בפישוק, הזין שלו כבר מוכן בשבילי אבל אני רוצה לשחק. תחושת הדחיפות שהיתה לנו בתחילת הלילה התפוגגה ויש לנו את כל הזמן שבעולם.

אני מתכופפת ומנשקת את החזה השרירי שלו, יורדת לקוביות בבטן ונהנית שוב מיצירת המופת שהוא. אני מנשקת ומלקקת אותו, נושכת אותו ומתגרה בו, אבל הידיים שלו נשארות במקום, הוא לא מנסה לשלוט בי, הוא נותן לי להוביל וזה שינוי מרענן מניסיון העבר שלי.

אחרי עוד כמה נשיקות לבטן התחתונה שלו, אני מגיעה למטרה שלי ואין לי ברירה אלא להעריך את הפרופורציונאליות של הגוף שלו. הוא הגבר הכי סקסי שראיתי וחלק ממני כועס ומקנא בנשים שהיו איתו לפניי, שראו אותו, שטעמו אותו… מגוחך.

אני עוטפת את הזין שלו עם היד ומכוונת אותו לפה שלי, מנשקת את הקצה בעדינות, מלקקת אותו מהבסיס ומעלה, משחקת איתו עד שהנשימות שלו מתגברות והשרירים בבטן שלו מתכווצים.

העיניים שלו עצומות חזק והוא נראה סובל, הוא רוצה שאני אמצוץ אותו כבר אבל הוא לא נשבר, הוא נותן לי לעשות מה שאני רוצה ובתמורה אני רוצה לתת לו הכל.

אני מוצצת אותו עמוק עד הגרון שלי, נלחמת ברפלקס ההקאה ונותנת לו להיכנס אפילו עמוק יותר. כשאני מוציאה אותו, אני יוצרת ואקום חזק עם הלחיים והוא גונח בקול, מקלל ומברך אותי בו זמנית.

"עוד שירה, תני לי עוד…"

אני חוזרת על הפעולה ומכניסה אותו עמוק לגרון שלי ובולעת, אני יודעת שהלחץ החזק על הקצה שלו הוא שילוב של עונג וכאב. "פאק, פאק שירה, מה את עושה לי…"

אני עולה ויורדת שוב ושוב, מוצצת אותו, מרטיבה אותו ועל הדרך מרטיבה את עצמי. אני רוצה אותו כל כך, אני רוצה אותו בתוכי אבל משום מה הדבר שאני רוצה עכשיו יותר מהכל זה הסיפוק שלו, אני רוצה שהוא יגמור בתוך הפה שלי.

הלסת שלי מתחילה לכאוב ואני לא עוצרת, אולי זאת התחרותיות שלי שוב, הוא נתן לי כל כך הרבה הלילה שאני רוצה לתת לו יותר ואולי זה הרצון למחוק את ניסיון העבר שלו, את כל הנשים שכבר סיפקו אותו ונחקקו לו בזיכרון.

אני משלבת תנועות חזקות ומהירות של היד שלי באותו קצב עם המציצות והגניחות שלו מתגברות.

"שירה, תעצרי יפה שלי, תעצרי עכשיו או שאני אמלא את הפה שלך… אה פאק שירה…"

כמובן שאני לא עוצרת.

 

אביתר

המכשפה בשליטה מלאה על הגוף שלי ועל המחשבות שלי, כל הקיום שלי מרוכז בה ויש בי חלק מבועת, חלק שכל כך מאוים על ידי הכח שלה שאני רוצה לברוח, לעצור אותה ופשוט לברוח מהחדר הזה, מהמלון, מהמדינה.

אבל החלק הגדול יותר בי, מתענג על העוצמות שלה, על היכולת שלה לקחת את מה שהיא רוצה בלי בושה או פחד.

אני גומר בתוך הפה שלה והיא בולעת הכל, מלקקת אותי ולא מפספסת אף טיפה. אני לא יודע מה עשיתי שזה מגיע לי, התייחסתי אליה נורא מהרגע שהכרנו וגם הערב חיכיתי לנפילה שלה, נטרתי לה על ההצלחה שלה וקיוויתי שהיא תעשה טעות ועכשיו אני כאן, מקבל ממנה את החוויה המינית הכי מספקת שחוויתי מימיי.

זה העונש שלי, העונש על כל המעשים הרעים שעשיתי מהרגע שהכרתי את גדעון ואולי אפילו לפני, הבושה מאיימת לחנוק אותי ולוקח לי כמה רגעים להבין שהכאב הבלתי נסבל בחזה שלי אלו ייסורי מצפון.

שירה נשכבת לידי ואני מחבק אותה אליי חזק, אולי חזק מדי. "תירגע בן אדם, סך הכל בלעתי, לא תרמתי לך כליה."

חוש ההומור הציני שלה לא מצליח לשפר הפעם את מצב הרוח שלי, למרות שאני מזייף גיחוך בשביל לא לעורר שאלות.

"זה היה מושלם, מאיפה את מכירה את כל הטכניקות האלה?" אני יודע שהקנאה בטונים שלי שקופה אבל אני לא מסוגל להסתיר את הרגש, המאמץ גדול עליי כרגע.

"אני מתה על פורנו, מלא מלא פורנו." הפעם הצחוק שיוצא ממני אמתי, אני אף פעם לא יודע למה לצפות ממנה.

אני לא משחרר את האחיזה שלי עליה, אני בטוח שלא הכי נוח לה אבל אני לא מסוגל לשחרר. הנשימות שלה מתחילות להיות עמוקות יותר ואני מבין שהיא נרדמת.

"היי, אל תירדמי לי, עכשיו תורך." אני לוחש לה באוזן.

"האמת שקיבלתי את מה שרציתי, עכשיו אפשר לישון." הקול שלה חלש ומנומנם, אני נותן לה נשיקה עדינה על המצח והיא נרדמת.

אני מלטף את הראש שלה, את השיער הארוך והלחץ בחזה לא עובר, אני אוכל את עצמי.

ברור שהמציצה היא לא הסיבה האמתית למלנכוליה שלי, גם לא הסקס המושלם במהלך הלילה. תחושת אי השקט החלה מזמן, התחזקה בצהריים בבריכה והגיעה לשיאה בכנס, ספקות עצמיים החלו לחדור לתוכי, לסדוק את הביטחון שלי.

המחשבה שאולי טעיתי לגביה, שאולי כל ההתנהלות שלי בשנים האחרונות היתה שגויה, מרסקת אותי.

התנהגתי כמו חתיכת חרא כל כך הרבה זמן וכל זה בטענה שאני עושה את הדבר הנכון ל"אייזנשטיין מערכות", זה היה התירוץ לכל התחבולות שלי, לכל הישיבות שיזמתי מול גדעון וחברי הדירקטוריון ולא טרחתי להזמין אותה, לכל הכנסים שדאגתי לנסוע אליהם בלעדיה, לכל הקשרים שיצרתי במקומה ועל חשבונה, לכל השמועות והרכילויות שהזנתי עליה.

דחקתי אותה החוצה שוב ושוב, הרחקתי בינה לבין אבא שלה עד הרגע האחרון, עד המוות שלו ומעולם לא התחרטתי, לרגע לא חשבתי עליה ועל הרגשות שלה, על היחסים שלהם שהיו שבריריים מלכתחילה.

עכשיו שאני מרשה לעצמי להכיר אותה קצת יותר לעומק, אני מתחיל לעכל את הידיעה המוחלטת שטעיתי. טעיתי לאורך כל הדרך והמעשים שלי בלתי נסלחים. אני לא יכול להחזיר את הגלגל אחורה, אני לא יכול להחזיר את אבא שלה ולתקן את היחסים שלהם, אני לא יכול להחזיר את השנים שנלחמנו אחד בשנייה.

האישה ששוכבת כרגע בין זרועותיי נראית עדינה ושברירית, אבל היא עשויה מחומר חזק, יש לה עמוד שדרה מברזל והיא האדם הנכון להוביל את החברה, הרבה יותר נכון ממני.

זה לא מאוחר מדי לעשות שינוי, לעזור לה להשיג את מה שמגיע לה ולמנף אותה לפסגה, אבל זה מאוחר מדי לתקן את מה שכבר הרסתי, אני מניח שהידיעה הזאת היא מה ששובר אותי עכשיו.

הידיעה שאני חייב לספר לה על כל מה שעשיתי, על החלק שלי במערכת היחסים ההרוסה שלה עם אבא שלה ועל התוכניות שהיו לי. אני חייב לה את האמת, במיוחד אחרי הלילה.

אני יודע מה אני צריך לעשות ואני יודע שהיא לעולם לא תסלח לי, אבל אולי עם הזמן אני אצליח לסלוח לעצמי.

 

שירה

אני מתעוררת לקראת הצהריים, אני לא זוכרת מתי היתה הפעם האחרונה שישנתי עד שעה כזאת. המיטה ריקה אבל אני מיד רואה את הפתק שאביתר השאיר על הכרית. "ירדתי לאימון, תתקשרי כשתתעוררי ונלך לאכול ביחד."

תחושת המועקה חלשה יותר הבוקר, אני מניחה שדברים נראים פחות נוראיים באור יום. אני מרגישה שהייתי מאוד דרמטית בלילה ואולי הגזמתי, אולי אביתר בכלל שינה את דעתו אחרי ההיכרות שלנו בתקופה האחרונה, אולי הוא מאמין ביכולות שלי וזנח את הרצון להעיף אותי מהחברה.

לא שזה מצדיק את ההתנהגות שלו, רחוק מזה, אבל אני מניחה שלכל אחד מגיעה הזדמנות שניה.

ואולי אני נותנת לאופוריה של כמה אורגזמות לבלבל אותי..

אני חוזרת לחדר שלי ומתארגנת לקראת עוד יום ארוך, אחרי מקלחת מרעננת ואיפור קל אני מרגישה מוכנה לראות את אביתר, אני שולחת לו הודעה ואנחנו קובעים להיפגש בעוד חצי שעה באחת המסעדות ברחוב.

הוא נכנס למסעדה עם שיער רטוב ממקלחת, ג'ינס וטי-שירט, הוא נראה צעיר יותר ואם אפשר, אפילו יותר סקסי.

אל תתני להורמונים שלך לשלוט בך שירה, את לא דמות קלישאתית בקומדיה רומנטית.

הוא מגיע לשולחן ולפני שהוא מתיישב הוא נותן לי נשיקה עדינה על הלחי. "בוקר טוב מכשפה, איך ישנת?"

"שנים קראת לי 'נסיכה', למה זה הפך אתמול ל'מכשפה'?"

"יש לי את הסיבות שלי." אם אתה אומר.

"ישנתי מצוין, הופתעתי מהשעה כשהתעוררתי." הוא מחייך ופותח תפריט ואני שמה לב לעייפות שעל הפנים שלו, לתנועות הכבדות. "מתי אתה התעוררת?"

השאלה שלי מפתיעה אותו והוא חושב על המלים שלו לפני שהוא עונה.

"לא חזרתי לישון אחרי שהתעוררנו באמצע הלילה." אני מניחה שזה מסביר את העייפות, אבל הוא נראה ממש סובל.

"אתה בסדר? אתה לא נראה טוב."

הוא מניח את התפריט בצד וקובר את הפנים בתוך כפות הידיים שלו, הוא נראה מותש ומיואש וזה מדאיג אותי, מלחיץ אותי.

"אביתר?"

"אנחנו צריכים לדבר, שירה."

"אוקיי, דבר, אני מקשיבה."

הוא מסתכל עליי בשקט דקות ארוכות, הוא נראה מיוסר והלב שלי יוצא אליו, מה כבר הוא יכול לספר לי שגורם לו להרגיש כל כך רע?

"לפני שש שנים הצטרפת לחברה, היית בת עשרים וארבע, רק סיימת את התואר וגדעון נתן לך את תפקיד סמנכ"ל הכספים. כל כך כעסתי עליו, עליך, כעסתי על הפרוטקציה ונטרתי לך על ההזדמנות. בשלב הזה הייתי מנהל זוטר אבל ירקתי דם בשביל התפקיד הזה, עבדתי לילות כימים ופתאום באה ילדונת צעירה עם שם המשפחה הנכון והיא המנהלת שלי.

שנאתי אותך ממבט ראשון."

אני מופתעת מעוצמת הכאב שאני חשה בעקבות המלים שלו, זה לא שאני מופתעת וזה לא שהוא אומר משהו שלא ידעתי. אבל לשמוע את המלים יוצאות מהפה שלו, בייחוד אחרי הלילה שלנו ביחד.. זה כואב. אני לא עונה, לא מגיבה, נותנת לו להמשיך כי ברור לי שיש סיבה למונולוג הרציני שלו.

"למרות שעבדת קשה וניסית, באמת שניסית וזה משהו שאני מבין רק עכשיו בדיעבד, עדיין לא נתתי לך הזדמנות להוכיח את עצמך. בכל פעם שגדעון שאל אותי לגביך, ירדתי עליך, זלזלתי בך וביכולות שלך בפניו. לא היה לך סיכוי מולי, התנכלתי לך בכל הזדמנות שהיתה לי, ראיתי את עצמי בתור היורש האמתי של גדעון, ידעתי כמה הוא רצה בן וניצלתי את זה. לא זייפתי את הכבוד וההערכה שלי אליו, אהבתי אותו כמו אבא, אבל בהחלט השתמשתי ברגשות שלו נגדך.

ככל שהשנים חלפו והבריאות שלו התדרדרה, נהייתי יותר גרוע, השתדלתי להיות כמה שיותר דומה לו, עשיתי כל מה שהוא רצה בלי יותר מדי שאלות והכל במטרה אחת, להיות המנכ"ל הבא.

הוא סמך עליי בתור יד ימינו, ארגנתי פגישות, ישיבות וכנסים וכל זה מאחוריי הגב שלך. כן, גדעון לא היה תמים וברוב המקרים הוא בעצמו לא חשב להזמין אותך אבל זה היה ממקום שוביניסטי, ללא שום קשר ליכולות שלך.

זה לא תירוץ, אני מאמין שגם אם היית הבן שהוא תמיד ייחל לו, עדיין הייתי פועל אותו דבר. עשיתי הכל כדי להרחיק ביניכם, כדי להוריד את הערך שלך בעיניו ולא עצרתי גם כשידעתי שימיו ספורים.

אחרי שהוא נפטר וגילינו שלמרות הכל הוא הוריש לך את כל המניות והשליטה, יזמתי עוד תוכנית להרוס לך, ידעתי שתצטרכי אותי, שתפני אליי בבקשת עזרה ונתתי לך אולטימטום גם ברגעים האלה."

הוא עוצר, סוף סוף ואני מתאפקת לא להקיא, אני רוצה לשכב על הרצפה ולבכות על חוסר הצדק, על הרוע שיש בעולם הזה שאני כל כך רוצה להיות חלק ממנו.

ידעתי שאביתר אופורטוניסט, שיש לו מטרה, אבל לרגע לא חשבתי שההונאה שלו הגיעה לממדים כאלה. מעולם לא היתה לי הזדמנות, עבדתי כל כך קשה בשביל להיות שווה בעיניים של אבא שלי, אבל הפסדתי במלחמה עוד לפני שהיא החלה. היחסים שלי עם אבא שלי יכלו להיראות אחרת, הכל יכל להיות אחרת, אם לא הוא.

אין ספק שהוא היורש האמתי של גדעון אייזנשטיין, לפחות מבחינה רגשית.

"למה אתה מספר לי את זה עכשיו?" אני שואלת בקול יציב, להפתעתי.

"כי אני חייב לך את זה, כי המצפון הורג אותי, כי גיליתי בשבועות האחרונים את היכולות האמתיות שלך וסוף סוף הבנתי כמה טעיתי.

אני מתבייש בעצמי, שירה, אני מתבייש בגבר שאני היום, אני מתבייש במעשים שלי ואני אוכל את עצמי על כל מה שעוללתי לך וליחסים שלך עם אבא שלך.

אני יודע שאין דרך חזרה, אני יודע שאני לעולם לא אוכל לכפר על ההתנהגות שלי אבל אני מקווה שיום אחד תמצאי מקום בלבך לסלוח לי."

לעולם לא, אני לעולם לא אסלח לו.

"כשנחזור מהכנס אני אגיש את ההתפטרות שלי, כמובן שאנחנו נחתום על המסמכים הרלוונטיים ואני אחזיר לך את המניות שלך. אם תסכימי, נישאר כאן עד מחר ונמשיך לחזק את הקשרים שלך לאנשים הנכונים, אני אנסה לעשות כל מה שאני יכול עד יומי האחרון בחברה."

הוא נראה כל כך מיוסר, כל כך עצוב, המראה שלו מעצבן אותי אפילו יותר. כמה קל להתוודות בפניי יום אחרי ששכבנו, היה קשה לקיים את השיחה אתמול?

במשך שש שנים הוא סיכל כל הזדמנות שהיתה לי להוכיח את עצמי בפני אבא שלי, הוא הרס את מערכת היחסים שלנו ואחרי שהוא הבין כמה שהוא טעה, כמה שהוא היה זבל, רגע לפני שהוא סיפר לי הכל, הוא הספיק לזיין אותי. כמה נוח.

"לא, אביתר, אני אסביר לך מה הולך לקרות. אנחנו נישאר כאן עד סוף השבוע ואתה תישאר בחברה עד שאני אחליט אחרת, עד שאני אחליט שקיבלתי ממך את כל המידע שאני צריכה.

כמובן שביום ראשון על הבוקר נחזיר אליי את המניות ואת כל השליטה, במקביל אתה תמשיך לתפקד כיועץ האישי שלי, יד ימיני בדיוק כמו שתפקדת תחת גדעון. אתה תעשה כל מה שאני מבקשת בלי לשאול שאלות, ככה הגדרת את זה, לא? את תפקידך כסמנכ"ל שיווק ופרסום נעביר למישהו אחר, למישהו שאני אבחר ואחליט שהוא ראוי כי אתה בטח שלא.

ביחד, נמצא את הדרך לפרק את השליטה של הדירקטוריון עד שמקומי בתור המנכ"ל והבעלים יהיה מובטח.

כשאני אחליט שהגיע הזמן, אתה תתפטר מתפקידך ללא פיצויים וללא תנאים ותחזור בחזרה לחור שזחלת ממנו."

"שירה, אני מבין שאת כועסת ובצדק, אבל אני לא יכול להישאר בחברה בתפקיד נמוך יותר לתקופה בלתי מוגבלת, את תהרסי את הסיכויים שלי להתקבל למקום אחר, את תהרסי את הרזומה שלי, מדובר פה על העתיד שלי."

"כמה אירוני שאתה רוצה שאני אתחשב בעתיד שלך. אני אסביר את עצמי במלים פשוטות יותר, כדי שיהיה לך קל להבין. העתיד שלך לא מעניין אותי, הצרכים שלך לא מעניינים אותי, זה מה שאני רוצה ואין לך ברירה."

"שירה, תאמיני לי שאני רוצה לכפר על החטאים שלי יותר מהכל, אבל מה שאת מבקשת הוא מוגזם."

"אביתר, אתה תעשה מה שאני אומרת, ללא ויכוחים, או שאני אדאג להוציא לאור את הסיבות האמתיות למוות של אבא שלך ושנינו יודעים מה יהיו התוצאות."

איתן – ההצעה – פרק ה

שירה

הנסיעה לתל אביב עוברת מהר ובתוך פחות משעתיים אני מוצאת את עצמי כבר מסדרת את הבגדים שלי בארון בסוויטה.

אביתר שלח לי הודעה שהוא גם הגיע ושהוא יורד לבריכה לשחות ולהתאמן קצת לפני שאנחנו מתחילים את העבודה לקראת הערב, האמת ששחייה נשמעת כמו רעיון טוב והבאתי בגד ים.

אני מתארגנת בזריזות ויורדת לבריכה המקורה, אנחנו בעיצומו של חורף אז שיזוף לא בא בחשבון.

נראה שאין ילדים באופק, הברכה ומגרשי הספורט סביבה מלאים באנשי עסקים בגילנו ומבוגרים יותר.

אני לא מחפשת את אביתר יותר מדי זמן, קשה לפספס אותו, או את תשומת הלב הנשית שהוא מקבל.

הוא חותר הלוך ושוב ללא שום מודעות לקהל שהוא צבר, או שהוא כן מודע ונהנה מכל רגע. נשים בכל הגילים עומדות ליד הג'קוזי ובוהות בו. אני לא יכולה להאשים אותן, גם אני בוהה כל עוד אני יכולה. הגוף שלו נראה כמו מכונת מלחמה משומנת היטב, השרירים בולטים ומשורטטים בייחוד בזמן המאמץ, התנועות ארוכות ומכוונות, השיער השחור מלא ורטוב. אני מחכה לראות את התגובה שלהן כשהן יראו את העיניים הירוקות הבהירות, המבט שלו יכול לחתום כל עסקה.

לעומתן, אני מרשה לעצמי להתקרב אליו, ליהנות מההצגה מהשורה הראשונה. אני נעצרת בנקודה שבה הוא בדרך כלל משנה כיוון ומחכה שייקח הפסקה מהאימון האינטנסיבי, נראה שהוא חדור מטרה, מנסה להתיש את עצמו.

הנשים מסתכלות עליי בעניין, מנסות להבין מי אני ומה הקשר שלי לבופה הגברי שצף מול העיניים שלהן כבר עשרים דקות.

אני מורידה את השמלה הדקיקה שזרקתי על עצמי ונשארת עם בגד הים בלבד, מזדיינת בסבלנות.

בשעה טובה הוא נעצר, בדיוק ליד הרגליים שלי ומרים את המבט שלו אליי, הוא לא מסתיר את העניין שלו, הוא סוקר אותי, את כל האיבריים שבגד הים מסתיר עד שהוא נעצר על הפנים שלי עם חיוך.

"אחלה בגד ים, אני בטוח שהוא ייראה יותר טוב רטוב." לפני שאני מספיקה להבין למה הוא מתכוון, הוא מושך אותי בהפתעה למים ואני נופלת בצעקה מחרישת אוזניים.

 

אביתר

ביקיני אדום, זעיר, קשור בחוטים נוחים לפתיחה, אני לא יודע למה ציפיתי, אבל לא לזה. ירדתי לבריכה בשביל להרגיע את ההורמונים שלי, לקרר את עצמי ולהתיש את הגוף, אולי גם את המוח, לפחות לכמה שעות לפני הערב.

ברגע שהתפשטתי ונשארתי עם בגד הים שלי, המבטים החלו וגם ההצעות, האמת שהם החלו עוד לפני, אני לא מתיימר להיות צנוע, אני יודע איך אני נראה ואני מעריך את עצמי. אבל כרגע, שום הצעה שכוונה אליי לא עניינה אותי ולו במעט, האמת, אפילו לא הסתכלתי על הנשים סביבי.

יש אישה אחת שמעניינת אותי ואותה ניסיתי לשכוח בתוך המים, הבעיה שברגע שעצרתי, היא הופיעה מול עיניי כמו חזיון.

לקח לי פחות משניה לבחון אותה, את הגוף הנשי, את בגד הים הסקסי ועוד שתי שניות בדיוק לקלוט את המבטים של שאר הגברים בבריכה, לא התאפקתי ומשכתי אותה לתוך המים, אליי.

הראש שלה צץ על פני המים והיא צוחקת בקול, אני מתחיל לצחוק גם כשהיא מנסה להטביע אותי כנקמה.

"אל תנסי אפילו נסיכה, שלא תשברי ציפורן חלילה."

"לך תזדיין, אם לא היית מפתיע אותי עם ההתנהגות הילדותית שלך, לעולם לא היית מצליח להטביע אותי."

בשביל להוכיח לה שהיא טועה וכמובן לגעת בה שוב, אני תופס אותה ומושך אותה איתי עמוק עד לקרקעית. אנחנו צוללים לתוך המים השקופים והדממה עושה לי טוב, מרגיעה את המחשבות שלי.

העיניים הכחולות שלה בוהקות מתמיד, קוראות לי, מאתגרות אותי. אני תופס את המותניים שלה ומושך אותה אליי, היא לא מתנגדת ומבחינתי זה האישור היחיד שאני צריך, אני מנשק אותה כל עוד נותר לי קצת חמצן בריאות.

הנשיקה קצרה ועדינה, טעימה של השפתיים הרכות שלה ואנחנו שוחים מהר למעלה לפני שמגיע שלב החנק.

היא מסתכלת עליי בשקט ואני לא יודע על מה היא חושבת ואיך להמשיך מכאן. ברור שאני רוצה להמשיך את הנשיקה, אני רוצה לגעת בה, אבל אנחנו מוקפים באנשים שסביר להניח ישתתפו הערב בכנס וזה בטח שלא הרושם שהם צריכים לקבל, משנינו.

"למה עשית את זה?" היא שואלת אותי לבסוף, לא בהאשמה או בכעס, נראה שהיא באמת לא מבינה.

"כי רציתי."

"אתה בן שלוש? מה זאת אומרת רצית?"

"את אישה יפיפייה וסקסית, שנינו רווקים, רציתי לנשק אותך, אז נישקתי אותך. מה יותר פשוט מזה?"

היא מסתכלת עליי עוד קצת, בוחנת אותי ומסתובבת, מתחילה לשחות.

אין לי מושג מה קרה כאן הרגע, היא דחתה אותי? היא כועסת עליי? אני אמור לחכות לה?

אני לעולם לא אבין נשים, לא משנה כמה ניסיון יהיה לי איתן, אז אני עושה את הדבר היחיד שאני יכול לעשות.. ממשיך לשחות.

 

שירה

אם לא היה נגמר לי האוויר, סביר להניח שהנשיקה לא היתה מסתיימת כל כך מהר, אני בטח שלא הייתי מסיימת אותה.

אביתר נישק אותי, כי הוא רצה, זה באמת עד כדי כך פשוט?

אני לא בתולה, לא קרוב לזה, בגיל שלושים כשכל מה שעניין אותי בשנים האחרונות זה הקריירה שלי, היו לי לא מעט סטוצים.

אני יודעת להפריד טוב מאוד בין רגשות לסקס, אני יודעת ליהנות מסקס נטו לשם ההנאה, לשם האורגזמה.

הבעיה עם אביתר היא שאנחנו עובדים ביחד, אם הנושא לא היה כל כך מורכב, כבר הייתי עולה איתו לאחת הסוויטות ומעבירה את אחר הצהריים בין הסדינים, אבל זה בלתי אפשרי, לפחות לא בשנה הקרובה.

אני שוחה ללא הפסקה, מנסה להתיש את הגוף שלי, להרגיע את המחשבות, אולי זה גם מה שאביתר עשה כאן עד שהגעתי.

בכל פעם שאני מרימה את הראש אני רואה אותו, הוא שוחה לצדי והנוכחות שלו דוחפת אותי להמשיך, מהר יותר, לעקוף אותו. אני לנצח בתחרות איתו, הוא תמיד דוחף אותי למעלה, גורם לי לרצות להיות טובה יותר, הוא מאתגר אותי והוא לא עושה את זה במודע. אני לרגע לא חושבת שאביתר רוצה באמת לעזור לי להיות טובה יותר, התחרות בינינו מעולם לא היתה מטוב ליבו.

הוא רוצה להעמיד אותי במקומי, לשבור אותי, להראות לי כמה אני לא מספיק טובה בעיניו, כמה התפקיד שניתן לי לא מגיע לי, מעולם לא הגיע לי.

כן, אני יודעת מי זה אביתר ומה הוא רוצה ובעקבות העצה של שני, אני גם יודעת מספיק עליו כדי להעיף אותו מה"תחרות" לתמיד.

"אייזנשטיין מערכות בע"מ" שלי, בזכות, בחסד, לא מעניין אותי, היא שלי ואני אהיה המנכ"ל הכי טוב שהיה לה, גם אם זה אומר שאני אשתמש בתרגילים המלוכלכים של גדעון. שני צודקת, הגיע הזמן להיפרד משירה המתוקה והשקטה, זאת שקרעה את התחת שלה בתואר ובעבודה בשביל אבא שלה, בשביל ההערכה והכבוד שלו, אבל אף פעם לא היתה מספיק טובה בשביל להשתתף בישיבות ובכנסים.

אני לוקחת את מה ששלי, אני לוקחת את מה שאני רוצה והאמת? כשחושבים על זה? אין סיבה שאני לא אקח גם את מה שאביתר מציע..

לא יזיק לי לילה (או חודש) של סקס טוב ואם הוא ינסה לסבך את העניינים, אני בטוחה שהמידע שהשגתי עליו ישתיק אותו.

 

אביתר

שחיתי עד שהגוף שלי אותת לי שאני מגזים, הייתי חייב לעצור, יצאתי מהמים והתיישבתי על כיסא עם זווית מושלמת לצפייה על שירה. היא לא נחה לרגע, היא שחתה כאילו אחז בה שד, כאילו היא בורחת ממשהו, או לקראת משהו, אני רק יודע שהיא מלאה ברבדים שלא הייתי מודע להם.

דווקא עכשיו אחרי כל השנים שאנחנו מכירים ואחרי המוות של גדעון, היא הופכת לאניגמה בעיניי.

היא המשיכה לשחות עוד חצי שעה אחרי שאני ויתרתי, כשהיא יצאה מהמים, נמשכתי אליה כמו מגנט. עטפתי אותה במגבת יבשה, היא הודתה לי והלכה, הלכתי אחריה, כמו בובה על חוט.

נשארתי כל הזמן צעד אחד מאחוריה, כמו מעריץ פתטי, עד שהגענו לחדרים הצמודים. כשהיא נפרדה ממני ואמרה שניפגש בעוד כמה שעות בכנס, נכנסתי להלם וככה אני מאז.

אני עומד מתחת למים הרותחים במקלחת ועדיין לא מבין מה קרה בדיוק, הייתי בטוח שהיא מעוניינת, שהיא מושכת אותי אחריה, שעוד רגע אני נכנס לסוויטה שלה ומעביר את השעות עד הכנס באימון נוסף, פאק כמה טעיתי.

המחשבות עליה לא מרפות והגוף שלי לא נרגע, הזין שלי עומד ואני על סף שיגעון. אני עושה ביד מתחת לזרם הרותח ואני שונא אותה, אני שונא אותה על הכח שיש לה עליי, אני שונא אותה על זה שהפנים שלה הם הדבר היחיד שאני מסוגל לדמיין כרגע ואני שונא אותה שאני גומר לתוך היד שלי ולא לתוך הגוף המושלם שלה.

הזמן חולף ואני מחכה מחוץ לסוויטה שלה לבוש בחליפת עסקים שחורה, הערב הזה הוא אחד מתוך רבים בשנה הקרובה ויש לו חשיבות עצומה. החל מהיום שירה תהיה הפנים של "אייזנשטיין מערכות" והיא חייבת להשאיר רושם מעולה, אין הזדמנות שנייה להשאיר רושם ראשוני.

כשהדלת נפתחת והיא עומדת מולי, אני מבין שהיא יודעת טוב מאוד, איך להשאיר רושם ראשוני מושלם.

מצד אחד, השמלה מקצועית ואפילו צנועה, היא עוטפת את הזרועות העדינות שלה עד כפות הידיים, עוטפת את הצוואר שלה ומגיעה עד הברכיים, לא רואים עור ואין מחשוף. מצד שני, היא מבד דקיק ואלסטי שמבליט את היופי של הגוף שלה, את החזה העגול, המותניים הצרות והתחת העסיסי.

והדובדבן שבקצפת הוא הצבע…דובדבן, היא נראית… טעימה. פאק אני משתגע.

"אתה נראה טוב, אביתר, זאת החליפה האהובה עליי." היא מפלרטטת איתי?

"תודה רבה, את יפיפייה." האמת המוחלטת. "את מרגישה מוכנה? זוכרת את השמות הנכונים? את התפקידים של כולם?"

"אני מאמינה שכן ואם אני אעשה פדיחה, אני סומכת עליך שתהיה שם להציל אותי." להציל אותה, כן. אני לא יודע מה אני מעדיף, שהיא תעבור את הערב בהצלחה או שהיא תעשה כמה פדיחות והאנשים הנכונים יזכרו אותי בתור זה ש"הציל אותה".

"אני לא אזוז ממך כל הערב, תהיי בטוחה."

אנחנו מגיעים לכנס שמתקיים באולם הגדול במלון וכל העיניים עלינו, או שאולי זה רק עליה. היא זוכרת את השמות והתפקידים של כולם, היא יודעת בדיוק מה להגיד ומתי.

אנשים נמשכים אליה ומחייכים מכל שטות שיוצאת לה מהפה, היא נולדה לזה ואני נוטר לה יותר מתמיד. נראה שכל מה שנלחמתי עבורו, כל מה שתרגלתי ושיננתי, בא לה בטבעיות.

"תרקוד איתי?"

היא שואלת אותי כשהדי.ג'יי מגביר מעט את המוזיקה ואנשים בודדים מתחילים למלא את הרחבה.

"אני לא חושב שזה ייראה טוב." אני עונה לה אבל הולך אחריה, שוב.

"לא ביקשתי שתזיין אותי על הרצפה אביתר, הצעתי לך ריקוד בין שותפים עסקיים."

לפני שאני מספיק לענות היא כבר בזרועותיי ואנחנו נעים עם המוזיקה. אנחנו שומרים על מרווח מכובד ואני משתדל לא לבהות בה.

"נראה שאת מסתדרת מצוין ואין צורך שאני אציל אותך." אני אומר לה במירמור קל.

"הפסקתי מזמן לחכות לגברים שיצילו אותי, אני יודעת להתמודד לבד עם החיים."

למה יש לי הרגשה שהתפקידים שלנו התהפכו? אני מרגיש שהיא בשליטה מלאה, שהיא יודעת בדיוק מה היא עושה ואני נלחם לעמוד בקצב שלה.

ואולי זה היה ככה מההתחלה, אולי היא מעולם לא היתה הנסיכה התמימה.

"שירה?" מי אתה ולמה אתה פונה אליה?

"יואוו אלעד! איזה כיף לראות אותך, שנים!" לאן הוא נעלם לכמה שנים ולמה הוא לא נשאר שם?

הם מתחילים לדבר ולהיזכר בעבר, בתקופת התואר שהם עשו ביחד ואני מרגיש את הגוף שלי רותח, הדופק שלי מואץ וחם לי, אני רוצה לדחוף את הפרצוף הסימטרי שלו לתוך הקיר.

היא מקדישה לו רק כמה דקות ידידותיות אבל זה מספיק בשביל לשבור את השליטה השברירית שעוד נותרה לי. "אני צריך אוויר, תכף אחזור."

"האמת שמיציתי כבר את הערב, אולי נעלה?" בטח שהיא מיצתה את הערב, היא השיגה מה שהיא רוצה ואני כנראה הולך לעוד סיבוב במקלחת.

"אין בעיה."

אנחנו עולים בדממה במעלית, אני מרגיש על קוצים והיא נראית נינוחה ורעננה, היא מערערת אותי.

אנחנו מתקדמים לחדרים וכשאני מתקרב לדלת שלי ומסתובב להיפרד ממנה, היא מסתכלת עליי במבט מוזר.

"מה?" אני שואל אותה בחוסר סבלנות ועצבים.

"אתה לא מתכוון להזמין אותי פנימה?"

"מה?" אני נשמע כמו תוכי והיא מתחילה לצחוק.

היא לוקחת את הכרטיס מהידיים שלי, עוקפת אותי ופותחת את הדלת. "שאלתי, אם אתה לא מתכוון להזמין אותי פנימה?" היא אומרת ונכנסת, לא באמת מחכה להזמנה שלי.

אני נכנס אחריה וטורק את הדלת, אין לי טיפת סבלנות למשחקים וחיזור רומנטי, אני כועס עליה שהיא מנצחת אותי, שהיא מובילה, אני כועס עליה על כל האמוציות שיוצאות ממני, אני כועס עליה שהיא יצאה לפאקינג דייט עם אח שלי ואני כועס עליה שהיא זאת שיוזמת עכשיו את ההמשך.

"אין לי סבלנות להיות עדין ורומנטי הלילה, שירה."

"אני לא כאן בשביל להאזין לפואמות, אביתר."

"אז למה את כאן? בצהריים כשנישקתי אותך לא קיבלתי שום תגובה."

"לאיזה תגובה ציפית? היינו בבריכה מול כל הקולגות שלנו לכנס הזה, אנשים שמעולם לא ראו אותי ואין להם מושג מי אני, ציפית שזה יהיה הרושם הראשוני שאני אתן להם?"

"למה את כאן, שירה?!" אני שואל אותה בצעקה ומעיף את הז'קט והעניבה שלי. אני מתקדם לכיוונה ופותח את הכפתורים של החולצה שלי, מסיר את החגורה.

היא צוחקת שוב, מתעללת בי, משתעשעת מאובדן השליטה שלי.

אני מתקרב אליה והיא לא מתרחקת, היא עומדת במקום, מחכה לי.

"רציתי להראות לך את סט ההלבשה התחתונה החדש שקניתי." מכשפה, זה מה שהיא.

אני עומד צמוד אליה ומתחיל להרים את השמלה שלה, עוד קצת ועוד עד שאני זורק אותה על הרצפה.

היא ניצבת מולי עירומה כביום הוולדה. "אחלה סט."

"אופס, כנראה שכחתי אותו."

אני מרים אותה מהמותניים ומשליך אותה על המיטה, פושט במהירות את המכנסיים שלי והיא לא מורידה את החיוך מהפנים היפות שלה, היא נהנית מכל רגע.

"את משחקת בי, מכשפה." אני מטיח בה ונשכב מעליה, מפשק את הרגליים הארוכות שלה ומתמקם ביניהן. "את מתעללת בי ומשגעת אותי."

"תזיין אותי, אביתר, אני מרגישה שאני מחכה לזה כבר שנים." פאקקק אני לא יכול איתה, אין לי מושג איפה אני עומד איתה, בכל פעם שאני חושב שאני מבין מה היא רוצה, היא מפתיעה אותי.

אין לי כח לחשוב יותר, אין לי כח או רצון לנתח את הסיטואציה ואת הכוונות האמתיות שלה, אני רוצה אותה.

אני מנשק אותה בכח, מוצץ את הלשון שלה לתוך הפה שלי, היא גונחת וזה לא מספיק, זה לא מספיק, אני צריך עוד.

אני קם ממנה במהירות ויורד לרצפה, ממקם את עצמי על הברכיים בין הרגליים שלה ואפילו לא מקדיש כמה רגעים ליהנות מהיופי שלה, מהחזה שלה, מהכוס הוורוד שאני כבר טועם.

היא מתוקה בתוך הפה שלי, על הלשון שלי, אני מלקק ומוצץ אותה והציפורניים שלה קורעות את הקרקפת שלי, היא מושכת את השיער שלי וזה משגע אותי יותר, הטעם שלה, הריח שלה, אם אני אמשיך ככה אני אגמור על עצמי כמו ילד חרמן.

"אביתר… פאק אביתר." כן, בדיוק ככה, זה כל מה שאני רוצה לשמוע מהפה שלה.

אני דוחף את הלשון שלי לתוכה והיא צועקת, גונחת את השם שלי, אני מפשק אותה עוד ויורד עם הלשון שלי לפי הטבעת שלה, מלקק אותה ובו זמנית משפשף את הדגדגן שלה עם האצבעות שלי.

היא גומרת בצעקות קולניות ואני מרגיש שחלק מהשיגעון שלי חולף, האורגזמה שלה מאפסת אותי, מרגיעה אותי מעט ואני קצת יותר שולט בפעולות שלי.

אני קם והולך למגירה שליד המיטה, לוקח קונדום ושם אותו על הזין הכואב שלי, אני נושם עמוק בשביל להירגע עוד קצת אבל הריח שלה מקיף אותי, ממלא אותי.

אני צריך להיות בתוכה.

"אביתר, אם תמשיך לבהות בי בלי תזוזה אני איאלץ להתחיל בלעדייך." היא אומרת לי בקול מתגרה ומתחילה לגעת בעצמה, בהתחלה היא מלטפת את החזה, צובטת מעט את הפטמות, אבל אחרי עוד כמה רגעים בהם אני עומד מולה בהערצה מוחלטת, היא מתחילה לשפשף את הדגדגן שלה, דוחפת לעצמה אצבע, שתיים, גונחת ומסתכלת עליי, מרוכזת בתוך המבט שלי.

בהזדמנות אחרת אני אבקש ממנה לאונן בשבילי, לשכב מולי עם רגליים פתוחות ולהביא את עצמה לגמירה, אבל לא הפעם.

אני עולה על המיטה והופך אותה על ארבע, מרים את התחת שלה מולי וחודר לתוכה בכח. פאקקק צרה, רטובה וחמה.

היא שוב לא מחכה לי, לא נותנת לי רגע אחד ליהנות מההרגשה, היא מתחילה לזוז קדימה ואחורה, להוציא אותי מתוכה ולהחזיר, היא מזיינת אותי ואני מת על זה, אני מת על הכח שלה, על האסרטיביות. היא יודעת מה היא רוצה והיא לוקחת את זה.

אני תופס את המותניים שלה בכח ומתחיל לזיין אותה כמו שהיא דורשת, הגניחות שלנו וריח של סקס ממלאים את החדר. אני מוקף בשירה, היא בכל מקום ואין לי לאן לברוח ממנה, אין לי איך להתגונן מפניה ואני גם לא רוצה.

"תגמרי שירה, תגמרי בשבילי."

איתן – ההצעה – פרק ד

שירה

"לא הבנתי, אז הוא הזמין אותך לארוחת שישי עם המשפחה שלו, הכל הלך חלק ופתאום בסוף הערב הוא התהפך? הוא סובל מפיצול אישיות?"

"הוא סובל מתסמונת הגבר הטיפוסי, זו מחלה קשה וידועה."

אני יושבת לארוחת צהריים עם החברה הכי טובה שלי שני, זה מצחיק לקרוא לה "חברה הכי טובה" כשאנחנו מתראות בערך אחת לחודש, אבל זו מי שהיא בשבילי.

אשת הסוד שלי, החברה הוותיקה ביותר שלי וכשאנחנו כבר כן מתראות, זה מרגיש כאילו לא נפרדנו מעולם.

שני היא עורכת דין פלילית, סניגורית של כל המי ומי בעולם הפשע, אני מופתעת מעצמי שאני חברה של מישהי כל כך חסרת מוסר, אבל גדלנו ביחד ואני משתדלת לא לשפוט את הבחירות המקצועיות שלה.

"אני לא מאמינה שהסכמת לדרישה שלו שירה, אני ממש מופתעת ממך."

"מה יכולתי לעשות?! הוא היה בן טיפוחיו של גדעון, הוא מכיר את מי שצריך להכיר, בעוד כמה ימים אנחנו נוסעים לכנס עסקים בתל אביב שנמשך שלושה ימים, בלעדיו אני לא אדע אפילו למי לפנות ומאיפה להתחיל. אין לי ברירה." העיניים החומות של שני מרוכזות בי ואני רואה כבר את הגלגלים במוח שלה עובדים וכששני זוממת, עדיף להסתתר.

"יש לי רעיון." כמובן. "את תישארי בתפקיד המתלמדת שלו ותהיי פאקינג תלמידה מצטיינת. תקשיבי להכל, תזכרי הכל, תכירי את האנשים הנכונים ותצרי את הקשרים הנכונים.

קחי את השנה הזאת בתור שנת הלימודים החשובה ביותר שלך וכשהיא תסתיים, תדפקי אותו כמו שהוא מנסה לדפוק אותך."

"אין לי מושג איך לעשות את זה." היא משוגעת.

"אם יש דבר אחד שאני יודעת על אבא שלך, זה שהוא היה בן זונה פרנואיד. כמו שהיה לו מידע על כל אחד מחברי הדירקטוריון, בטוח היה לו מידע גם על אביתר וזה ממש לא משנה שהוא היה כמו בן בשבילו."

"שני, אני לא חושבת שאני מסוגלת ללכת לכיוונים האלה…"

"סליחה? ביקשת ממנו עזרה ברגעים הכי קשים שלך ומה הוא עושה? סוחט אותך. אבא שלך נפטר, העתיד שלך ושל אימא שלך בידיים שלך והוא דורש חצי ממה שמגיע לך. אני מצטערת יקירתי, זה לא בן אדם שצריך לרחם עליו.

הזמן להוגנות תם, את חייבת להתחיל להיפרד משירה הישרה והטובה שהיית תמיד, את משחקת עם הילדים הגדולים עכשיו."

"את יודעת שאת מפחידה אותי?" היא באמת מפחידה אותי, מצד אחד היא נראית כמו בובת חרסינה בלונדינית, מצד שני היא עוצמתית ומאיימת ואני לרגע לא נותנת למראה החיצוני שלה להטעות אותי.

"בואי נגיד שלמדתי דבר או שניים מהלקוחות שלי ואם אביתר ינסה לדפוק אותך? אני מכירה גם את האנשים שיכולים להעלים אותו."

"שני!!"

"אני צוחקת… אולי."

אביתר

כמעט שבועיים חלפו מארוחת השישי בבית של אימא שלי ושירה לרגע לא שברה את הקרח בינינו.

אני מופתע מהטוטאליות שלה, ברגע שהפניתי לה גב אחרי הארוחה, היא חזרה להיות שירה הקודמת, רק קרה יותר, מקצועית יותר והיא לא זורמת עם הניסיונות שלי לסמול טוק.

אני מניח שזה הדבר הנכון, עדיף שלא יהיה בינינו שום קשר מעבר לעבודה, שיהיה יותר קל בעתיד.

אנחנו יושבים ביחד במשרד שלה כמו בכל יום, כל אחד מול המחשב שלו ואני מנסה ללמד אותה את כל מה שהיא צריכה לדעת בשביל הכנס. נראה שהיא נתלית על כל מילה שלי, סופגת את המידע ומשננת שמות ותפקידים.

"המזכירה שלי הזמינה לנו שתי סוויטות בבית המלון שמתקיים בו הכנס, חשבתי לנסוע לשם ביום חמישי בבוקר ולחזור ביום שבת בצהריים, מה דעתך?"

אני לא יכול להתלונן על שלושה ימים בסוויטה מפנקת על חשבון החברה, אבל הידיעה שהיא תהיה בסוויטה צמודה, קצת מערערת אותי.

"נשמע טוב, את רוצה שניסע ביחד? אני יכול לאסוף אותך בבוקר לעבודה וניסע ישירות מכאן."

"לא, תודה." הבנתי.

אני באמת גבר טיפוסי? עצם הידיעה שהיא עכשיו בצד המרחיק והקר גורמת לי להימשך אליה יותר?

לא, זה לא זה, נמשכתי אליה גם לפני, אני פשוט לא רגיל להידחות כל כך.

"טוב, אני אזמין לנו ארוחת ערב, אני מניח שגם היום נישאר עד מאוחר." אני מרים את הפלאפון שלי אבל היא עוצרת אותי.

"האמת שאני יוצאת עוד מעט, אני נפגשת עם מורן." אלף נורות אדומות מהבהבות סביב העיניים שלי.

"מי זאת מורן?" זה נשמע אמין?

"אתה מתכוון 'מי זה מורן?' , אח שלך כמובן." תירגע אביתר, תנשום עמוק ותספור עד עשר.

"אני לא מבין."

"מה אתה לא מבין? אני נפגשת עם מורן, אחיך, לארוחת ערב."

"דייט?! את נפגשת עם אחי לדייט?! מתי בכלל דיברתם??" חם פה?

"הוא התקשר אליי ביום שישי האחרון והזמין אותי לעוד ארוחה אצל אימא שלכם, סירבתי כמובן, זה לא הרגיש לי נכון וקבענו להיפגש היום. יש לך בעיה עם זה?"

ברור שיש לי בעיה עם זה!

"לא, נשמע נחמד. לאן אתם יוצאים?"

"אין לי מושג, הוא רוצה להפתיע אותי." דעתה מוסחת מצליל הודעה בפלאפון שלה.

"זה מורן, הוא מחכה לי למטה. למסור לו משהו?" כן, תמסרי לו בבקשה שילך להזדיין ושכמה דקות אחרי ה"דייט" שלכם, הוא מת.

"לא, זה בסדר, תהנו."

"תודה, נתראה מחר."

היא אוספת את הדברים שלה, נועלת את המחשב ויוצאת. אני מחייך אליה בנימוס ומתאפק לא לשבור משהו.

למה אני כועס כל כך? היא לא חייבת לי כלום, מורן לא חייב לי כלום. בטח שלא גרמתי לאף אחד מהאחים שלי לחשוב שיש משהו בינינו, להפך, דאגתי להדגיש שוב ושוב כמה שהיא לא מעניינת אותי, אז למה? למה אני מדמיין את עצמי מתאמן באגרוף על הפרצוף הזחוח של אחי הקטן?!

 

שירה

אז אולי קצת סילפתי את המצב, מורן באמת התקשר אליי ביום שישי בשמה של שרה והזמין אותי לארוחה, כשסירבתי, הוא הזמין אותי לתערוכת אומנות של ידידה שלו שמתקיימת הערב. החלטתי להיות ישירה והבהרתי לו שאני לא פנויה רגשית כרגע לדייטים והוא שיתף אותי שהידידה הזאת היא אקסית מיתולוגית שהתחתנה לא מזמן ושהוא לא רוצה להגיע לבד. הוא ביקש טובה כידיד והסכמתי.

אם אביתר חושב שזה דייט, שיחשוב.

אני נכנסת לרכב של מורן ומופתעת שוב מהדמיון בינו לבין השותף העסקי שלי, אם העיניים שלו היו ירוקות, אני מאמינה שאנשים היו מתבלבלים ביניהם. אבל לא אני, אני לא יכולה לבלבל בין אביתר לבין אף אחד אחר, לצערי.

"תודה שוב שהסכמת, אני יודע שהבקשה קצת הזויה אבל לא יכולתי לבקש מאף אחת אחרת, היינו ביחד שנים ורוב החברים שלנו משותפים."

"דבר ראשון, אני שמחה לעזור, דבר שני, לא יזיק לי להתרחק קצת מהמשרד. אז אני בעצם חייבת לך תודה." אני באמת מתכוונת לזה, אני צריכה להתחיל לצאת יותר, להתנהג בגילי.

אני בת שלושים בסך הכל והימים שלי מלאים בנטו עבודה.

"אחי עד כדי כך נורא?"

"סליחה??" מה פספסתי?

"אמרת שלא יזיק לך להתרחק מהמשרד, אחי עד כדי כך נורא?" אני חייבת להיות יותר מרוכזת.

"אה, לא, אביתר בסדר גמור, מאוד מקצועי." הוא מתחיל לצחוק בקול ואני מבינה שאני נשמעת כמו מטומטמת.

"אני מתכוונת שהכל בסדר עם אחיך, הוא לא הסיבה שאני חייבת מרחק. אני פשוט עובדת יותר מדי ופתאום הבנתי שאני צריכה גם לחיות קצת."

"אם כבר אנחנו מדברים, מה קורה בינך לבין אחי?"

"מה זאת אומרת? לא קורה בינינו כלום."

"את בטוחה? זה לא היה נראה ככה בארוחה, אבל מצד שני, לא שמענו ממך מאז…"

"אני בטוחה, הוא הזמין אותי מטוב ליבו ולמרות שהיה לי ממש כיף, אני חושבת שעדיף שלא נערבב בין עסקים לבין החיים האישיים שלנו."

"אוקיי, הגיוני, אז להתעלם מהודעת הנאצה שהוא שלח לי דקה לפני שנכנסת לרכב?" מה??

"איזה הודעה?"

"קחי, תקראי." הוא מושיט לי את הפלאפון ואני רואה את ההודעה המדוברת.

"נראה לך הגיוני שאתה מזמין את שירה לדייט?? חשבת לדבר איתי לפני זה?! אתה מתקשר אליי בשנייה שאתה מחזיר אותה הביתה וחסר לך שזה לא יהיה בשעה הגיונית! אידיוט."

אני המומה, למה הוא כועס כל כך? הנחתי שיפריע לו שאני יוצאת עם אחיו בגלל התחרותיות בינינו, בגלל שאנחנו עובדים ביחד. אבל ההודעה מלאה באמוציות לא הגיוניות.

"מורן, אני ממש ממש מצטערת אם גרמתי לריב ביניכם, זה לא מה שהתכוונתי. הוא שאל אותי לאן אני הולכת ואמרתי לו שאני נפגשת איתך לארוחת ערב. לא סיפרתי לו על התערוכה כי לא ידעתי אם זה בסדר מצדך שאני אשתף אותו וכן, גם נהניתי לעצבן אותו, אבל לרגע לא חשבתי שתריבו בגלל זה."

הוא צוחק ולוקח את הפלאפון שלו בחזרה.

"את יכולה להיות רגועה, אנחנו רבים כל יום, ככה זה כשיש שישה אחים, כל יום הוא הרפתקה חדשה. חוץ מזה, אני תמיד בעד לעצבן את אביתר, הוא יותר מדי קר ומחושב לדעתי."

ככה זה בין אחים? אין לי ברירה אלא להאמין לו, זה לא שאני מבינה בזה יותר מדי בתור בת יחידה.

"למה הראית לי את ההודעה?"

"היתה לי הרגשה שקורה משהו ביניכם, אני חושב שאת מתאימה לו בול אבל יש לאחי נטייה להרוס דברים טובים, אז החלטתי להתערב קצת."

"אתה טועה, אני ואביתר, אנחנו כמו שמן ומים, אי אפשר לשלב בינינו והאמת היא שאנחנו גם לא מעוניינים.

הכוונה שלך טובה ואני רואה כמה אתה אוהב אותו, למרות הרצון לעצבן אותו, אבל תצטרך לעזור לו בפעם אחרת."

"טוב, אם את אומרת."

 

אביתר

ארבע שעות, זה הזמן שחיכיתי עד שמורן התקשר אליי ועדכן אותי שהוא החזיר את שירה לחניה של המשרדים, כדי שהיא תיסע הביתה ברכב שלה.

ארבע שעות שקיללתי את אחי כמו שלא קיללתי אותו מעולם.

לא היה לו מושג למה אני כועס כל כך וגם אני לא ידעתי איך להסביר את עצמי.

הוא סיפר לי שהם אכלו ביחד באחת המסעדות החדשות בעיר, הוא הדגיש כמה היא שנונה וחדה, כמה היא סקסית וכמה מבטים היא מקבלת בכל מקום שהיא עוברת בו. דברים שכמובן אני כבר יודע.

לבסוף הוא סיפר לי שהם קבעו שוב לשבוע הבא, אחרי הכנס. אני רוצה לרצוח אותו.

יום אחרי הדייט שלהם שירה הגיעה לעבודה כרגיל ולא שיתפה אותי אפילו במילה אחת. כששאלתי אותה איך היה, היא רק ענתה ש"מורן מקסים" ופה השיחה הסתיימה.

אני יודע בדיוק כמה "מקסים" מורן יכול להיות, רופא צעיר בתחילת דרכו, מצחיק, נראה טוב, כל החבילה. פאק אני מקנא.

עברו שלושה ימים, אני נוסע לתל אביב ברגעים אלו ממש ואני לא מצליח להירגע, אני עדיין חושב על הדייט שלהם.

הבוקר התקשרתי אליה וניסיתי שוב לשכנע אותה שניסע ביחד, היא סירבה בנימוס. כוס אימא של הנימוס שלה, אנחנו נראה כמה היא תישאר מנומסת בימים הקרובים.

אני יודע שאני חייב לשמור על הדיסטנס בינינו, אני יודע שלפי התוכנית שלי, בעוד שנה אני מעיף אותה מהחברה שלה ולוקח את התפקיד שלה לעצמי.

אני יודע כמה שהמעשה קר ואכזרי ושזה יהיה הרבה יותר נורא ואכזרי אם יהיה בינינו קשר אינטימי, אבל אני לא מצליח לשלוט בעצמי.

אני רוצה אותה, אני רוצה לזיין אותה ולהוציא אותה מהמערכת שלי. לילה אחד בלבד, להרגיש אותה ולשכוח.

יש לי שלושה ימים לגרום לה להבין שאם היא מעוניינת לנסות את אחד מהאחים איתן, אז אני האח היחיד שרלוונטי לגביה.

פאק אני נגעל מעצמי כרגע, אני נגעל מהמחשבות שלי, אני נגעל מהתוכניות שלי, אבל זה מי שאני עכשיו. השנים בתור הפרוטז'ה של גדעון לימדו אותי לא לייחס חשיבות לרגשות ולצרכים של הלב, אין לזה מקום.

הדבר החשוב היחיד הוא הרצון להצליח, להיות הכי טוב, להשיג את המטרות שלי ולא משנה על מי אני צריך לדרוך ואת מי אני צריך לנצל בדרך.

איתן – ההצעה – פרק ג

אביתר

אני חייב להודות שההתנהלות של שירה בישיבה עשתה לי את זה, מסתבר שיש לנסיכה עמוד שדרה.

החל מאותו יום אנחנו עובדים ביחד קבוע ואני מגלה שטעיתי לגביה, היא אחת הנשים החכמות והחריפות שנתקלתי בהן.

היא יודעת על מה היא מדברת, היא יודעת מה החברה צריכה בשביל להתקדם ולהתפתח והיא יודעת בדיוק מה התפקיד שלה בתוך כל זה.

יש שני מכשולים רציניים שניצבים בדרכה, האחד הוא, שאנשים לא לוקחים אותה ברצינות, בדיוק כפי שאני לא לקחתי אותה ברצינות והשני הוא, שהיא לא מכירה דמויות מפתח.

אני הייתי מלווה את גדעון לכל המפגשים הגדולים עם המי ומי של עולם העסקים, הוא אף פעם לא הזמין אותה או את אשתו. אין ספק שגדעון היה שוביניסט ממדרגה ראשונה וזה אחד הדברים שאני לא מתכוון לקחת ממנו כדוגמא.

בעוד שבועיים מתקיים כנס חשוב בתל אביב וזאת תהיה הפעם הראשונה של שירה בתור הפנים של "אייזנשטיין מערכות בע"מ", היא ביקשה ממני להתלוות אליה ולמרות שזאת הזדמנות מצוינת בשבילי לבסס את עצמי יותר מול האנשים הנכונים, אני יודע שהפעם אני אעשה את הדבר הנכון עבורה ולא רק עבורי. לעזאזל עם אימא שלי והקארמה שלה.

"טוב, אני זז, את יוצאת?" אני שואל אותה כשאני קם מהכיסא שאני יושב עליו כבר ארבע שעות רצוף. יום שישי היום והשעה כבר שלוש.

"לא, אני אשאר כאן, יש לי מלא עבודה."

"שירה, יום שישי היום, את כל השבוע נמצאת כאן משבע בבוקר עד תשע בערב, הגיע הזמן שתעשי הפסקה. חוץ מזה, אין לך ארוחת שישי עם המשפחה או משהו?"

היא מביטה בי במבט קצת נבוך. "אהמ… לא, המשפחה של אימא שלי לא קרובה אלינו וכמו שאתה יודע, לגדעון לא היתה משפחה מורחבת."

"אבל אימא שלך בטח מחכה לך.. לא?"

"לא, היא אצל חברים שלה הערב." אין להן ארוחת שישי משפחתית? טוב, אני מניח שיש דברים שאני לוקח כמובן מאליו וברור שמסורת זה לא משהו שחשוב לכולם.

אבל אני מסתכל עליה עכשיו, קבורה בתוך הניירת ללא שום כוונה לצאת מהמשרדים עד הלילה ואני יודע שאני לא מסוגל לעזוב אותה ככה, אני פשוט לא מסוגל.

"את רוצה לבוא לארוחת שישי עם המשפחה שלי?"

היא מרימה אליי מבט מופתע ולא עונה לי, נראה שהיא בוחנת את הפנים שלי, בוחנת את הכוונות שלי אולי?

"אני לא חושבת שזה מקצועי כל כך."

"על הזין שלי מקצועי, את לא נשארת כאן בערב שישי, את בטח גם מתכוונת לחזור מחר ולעבוד. יאללה תקפלי את עצמך, אני אוסף אותך בשעה שש בדיוק מהדירה שלך ואני שונא איחורים."

"אביתר, נראה לך שאני ארגיש בנוח בארוחת שישי עם המשפחה שלך? אני לא מכירה אותם, אני ארגיש אאוטסיידרית." אני יודע מה זה להרגיש אאוטסיידר ואני לא אתן לזה לקרות.

"את מכירה את אימא שלי, נפגשתן כמה פעמים והיא כבר שבוע וחצי מדברת עליך ועל כמה שאת מקסימה, אני לא יודע מה היא רואה שאני לא רואה, אבל היא תשמח אם תבואי. חוץ מזה כל האחים שלי רווקים, זאת לא ארוחה עם בנות זוג וילדים והם ישמחו לבהות בך כל הערב." אני לא יודע למה אני מתעקש כל כך בשלב הזה ולמה אני מנסה להצחיק אותה.

"כל האחים שלך? כמה אחים יש לך בדיוק??"

"אנחנו שישה." המבט ההמום שלה גורם לי לצחוק בקול ואני שם לב שזה קורה לי לא מעט לידה.

"שישה אחים? רק גברים??"

"כן, אז את יכולה להבין למה אימא שלי תשמח לארח אישה בבית שלה, לשם שינוי."

היא מסתכלת עליי עוד קצת, מסתכלת על כמות הניירת על השולחן ולבסוף מהנהנת עם חיוך.

"אני אשמח."

 

שירה

אביתר שלח לי הודעה שהוא מחכה לי למטה ברכב, אני לוקחת את המתנה שקניתי לאימא שלו ברגע האחרון ומסתכלת על עצמי פעם אחרונה במראה.

אני לובשת ג'ינס משופשף בהיר וסריג קשמיר לבן, הבגדים צמודים ומדגישים את הקימורים שלי. לא רציתי להשקיע יותר מדי אבל אני רוצה שתהיה לי נוכחות.

אני נועלת מגפיים חומות, הן עוטפות את כף הרגל שלי עד לקרסול בלבד והעקב גבוה, בתקווה לא להיראות יותר מדי כמו גמדה ליד אביתר והאחים שלו, אני מניחה שהם ענקיים כמוהו.

השיער שלי תמיד אסוף בעבודה, אז הערב הרשיתי לעצמי לפזר אותו, החלטה שאני כבר מתחרטת עליה כי הוא ארוך כל כך. מעיל, אודם ורדרד ואני יוצאת מהדלת.

אני נכנסת לרכב ורק אחרי שאני מתמקמת אני מבינה שאביתר בוהה בי.

"הכל בסדר? נמרח לי האודם או משהו?" אני פותחת מהר את המראה שמעל המושב והכל נראה תקין.

"לא, לא נמרח כלום." פה מסתיימת השיחה שלנו והנסיעה עוברת בדממה. אביתר נראה כועס ואני תוהה לעצמי אם הוא מתחרט שהוא הזמין אותי, אולי האחים שלו אמרו משהו? אולי לא מתאים להם שהבוסית של אח שלהם מגיעה לארוחה משפחתית?

מאוחר מדי להסתובב עכשיו, כי אביתר חונה מול בית פרטי ומדומם את המנוע. מסתבר שאימא שלו גרה פחות מעשר דקות נסיעה מהדירה שלי.

אנחנו יוצאים מהרכב ואביתר מחכה לי בתחילת השביל, אנחנו הולכים ביחד לכיוון הדלת כשהיא נפתחת בהפתעה. כן, כנראה שכל האחים גדולים כי הבחור שעומד בכניסה ומסתכל עליי בסקרנות, פשוט עצום.

אני בטוחה שהוא אח של אביתר כי הם נראים כמעט זהים, חוץ מהעיניים השחורות.

"איתמר, זאת שירה, הבוסית שלי." למרות שאני בעצמי חשבתי על המונח הזה לפני כמה דקות ספורות, כשזה מגיע מאביתר זה מציק לי. אני לא מרגישה כמו הבוסית שלו, חצי מהזמן אני מרגישה כמו מתלמדת.

איתמר מושיט לי יד עם חיוך מזמין ומושך אותי בעדינות לתוך החום של הבית.

"נעים מאוד, שמענו עליך הרבה, אנחנו שמחים שהצטרפת אלינו הערב." כן, אימא שלהם באמת חינכה אותם טוב.

"תודה רבה, אני שמחה מאוד להיות כאן."

באור החזק בכניסה אני רואה את איתמר יותר בבירור ולרגע המלים מתבלבלות לי. וואו, הגנטיקה שלהם מושלמת. הוא גבוה ושרירי, השיער והעיניים השחורות יוצרים שילוב סקסי וקצת מאיים. אני חוששת שאני מביכה את עצמי עם הבהייה שלי אז אני מסתובבת במהירות לסלון ונתקלת ב… איתמר שוב?! אוי שאלוהים ישמור אותי, תאומים.

"הי, אני עידן."

"יש שניים כמוכם." אדמה, היפתחי. "זאת אומרת, אביתר לא אמר לי שיש לו אחים תאומים."

"כן, יש לי אחים תאומים." אביתר נעמד לידי, צמוד. "כמו שאת רואה, אני לקחתי את כל היופי במשפחה." עידן מתחיל לצחוק ומושך אותו לחיבוק גברי מלווה בטפיחה רועשת על הגב.

שלושה אחים נוספים יושבים בשולחן ואני מרגישה כמו עליסה בארץ הפלאות, זה אמתי? אנשים באמת נראים ככה מחוץ לסרטי אקשן?

"אלה מורן, עמית וגיא, אל תדאגי, את תזכרי את השמות עד סוף הערב. הם מחייכים אליי ומברכים אותי לשלום.

אני לא יודעת מה אני אמורה לעשות עכשיו, פשוט להתיישב איתם או לחפש את אימא שלו?

הדילמה נפתרת כשהיא נכנסת לסלון עם קערת סלט.

"שבת שלום שרה, תודה על ההזמנה." אני אומרת לה במבוכה.

"שירה, אני כל כך שמחה שבאת." היא מניחה את הקערה על השולחן ועוטפת אותי בחיבוק אימהי חם. "אני משתתפת בצערך יקירתי, הערכתי את אבא שלך מאוד."

אני מחבקת אותה בחזרה ומבינה כמה זה חסר לי, החום הזה, המחשבה על אבא שלי במונחים רגשיים יותר ולא רק עסקיים.

המלים שלה מעוררות רצף ניחומים מכל השאר והעיניים שלי מתמלאות דמעות שאני עוצרת בכח.

"תודה רבה, הבאתי לך משהו קטן." אני מוסרת לה את השקית והיא פותחת אותה מיד בהתלהבות.

היא מסתכלת עליי מופתעת. "זה הבושם האהוב עליי, איך ידעת?"

"זה אחד הבשמים האהובים גם עליי וזכרתי שהרחתי אותו עליך בפעם האחרונה שהתראינו."

"זה היה לפני שנתיים, איך זכרת את זה? אני עם הבושם הזה כבר מעל לעשור והבנים שלי עדיין לא זוכרים." היא מסתכלת עליהם במבט מלא כוונה והם מגלגלים אליה עיניים. אני מניחה שזאת לא הפעם הראשונה שהם מדברים על זה.

"אם רצית שהילדים שלך ידעו לזהות בשמים, היית צריכה ללדת בנות." אחד האחים אומר לה עם חיוך ציני.

"אם היה לכם אכפת ממני, השולחן הזה כבר היה מוקף כלות." היא עונה לו באותה ציניות בדיוק ואני צוחקת בקול.

"אימא, אל תתחילי שוב, תני לנו ארוחה אחת בלי דיבורים על חתונה." אביתר אומר לה בייאוש מוחלט.

"אני רק אומרת שאני לא נהיית צעירה יותר ותיארתי לעצמי שבגילי אני כבר אזכה לראות נכדים."

השיחה נמשכת והם מתווכחים איתה וכולם צוחקים, אני צופה מהצד וכאב חזק מפלח את החזה שלי. ככה זה כשיש משפחה? ככה זה בארוחות שישי?

"היי, את בסדר?" אביתר שואל אותי בשקט, העיניים הירוקות שלו מרוכזות בי בדאגה ואני לא יודעת איך להגיב. איך אני מסבירה לבחור הזר הזה וכן, הוא זר בשבילי כי אנחנו לא חברים, שמעולם לא הרגשתי חלק ממשהו כזה.

אין לי אחים ואבא שלי עבד כל הזמן, אני ואימא שלי תמיד אכלנו ביחד במטבח ולא בשעות קבועות או למטרה מסוימת. התארחתי לפעמים אצל חברות בערבי חג אבל הייתי ילדה ולא ידעתי אז כמה מהר הזמן טס, לא ידעתי מה החשיבות של משפחה עד שזה היה מאוחר מדי.

"הכל מצוין, אימא שלך מצחיקה אותי."

"את לא נראית משועשעת כרגע."

"הכל בסדר אביתר, באמת." אני רואה שהוא לא משתכנע אבל הוא גם לא מתעקש.

הערב מתקדם מושלם, אני לא זוכרת מתי היתה הפעם האחרונה שצחקתי כל כך הרבה.

אביתר צדק, אני זוכרת את השמות של כולם ואפילו מצליחה לשייך אותם לאחים הנכונים.

איתמר ועידן הם הבכורים, הם בני שלושים ושבע והוא קורא להם משום מה "תאומי האופל", יש להם חברת אבטחה פרטית.

אביתר נולד שלוש שנים אחריהם והוא היחיד שקיבל את העיניים הירוקות של אימא שלהם.

מורן בן שלושים ושתיים והוא רופא, הוא גם הכי פחות נפוח מכולם, רואים שהוא חטוב אבל הוא לא ענקי כמו השאר.

עמית בן שלושים והוא מורה בתיכון, אני יכולה רק לתאר לעצמי כמה התלמידות שלו מרוכזות בשיעור.

ואחרון חביב, גיא, הוא בן עשרים ושמונה ואני לא מצליחה לקרוא אותו. הוא קצין בצבא והוא רציני מאוד, כמעט ולא מחייך, לא מדבר הרבה.

כשהוא קם לפנות את השולחן, אני שמה לב שמבחינה אירונית לחלוטין, הוא האח הכי גבוה.

כשאביתר קולט שאני מסתכלת על גיא, הוא מספר לי בצחוק שכשהם היו רבים מכות בבית הספר בתור ילדים, הם היו מאיימים שהם יקראו לאחיהם הקטן שיגונן עליהם כי הוא תמיד היה גבוה כל כך.

כל האחים קמים ביחד בסוף הארוחה ומפנים את השולחן, אני מתחילה לקום בשביל להצטרף אליהם כששרה עוצרת אותי.

"שבי יקירתי, את אורחת הערב. חוץ מזה, חינכתי את הבנים שלי לשוויון, אני מבשלת, הם מפנים ושוטפים כלים. קחי את זה בתור טיפ לעתיד."

"אחלה טיפ, אני אנסה לזכור אותו בעתיד כשיהיו לי ילדים." אם יהיו לי ילדים.

"את בזוגיות?" היא שואלת אותי ולוגמת מכוס היין שלה.

"לא." לא נעים לי לתת לה תשובה של מילה אחת בלבד, אבל אין לי מה לפרט. לא הייתי בזוגיות מגיל עשרים ושתיים בערך והשנים האחרונות הוקדשו לעבודה בלבד.

"אני לא יודעת למה אתם מחכים בימינו, בגילך כבר הייתי אימא לשלושה."

"אימא תעזבי אותה, לא מספיק שאת משגעת אותנו? היא לא תרצה לחזור." אביתר צץ מאחוריי ומניח מולי כוס קפה, בדיוק כמו שאני אוהבת.

"אני לא משגעת אותה, אנחנו בסך הכל מדברות, היא שמעה את הסיפורים שלכם כל הערב, אני מנסה לתת גם לה הזדמנות לדבר קצת."

"ברור, ברור, אל תתני לה לשכנע אותך להתחתן עם אחד מאתנו שירה, תהיי בטוחה שזאת התוכנית שלה." הוא אומר עם חיוך ומנשק את אימא שלו במצח.

המחווה העדינה כל כך לא מתאימה לו, או שאולי היא כן מתאימה לו ואני פשוט לא מכירה את אביתר האמתי.

אני מסתכלת עליו בסקרנות בזמן שהוא ממשיך לפנות את השולחן ואני רואה בזווית של העין ששרה מסתכלת עליי.

אני מסתובבת אליה ומסמיקה, לא התכוונתי לבהות ובטח שלא התכוונתי להיתפס.

"אני שמחה שאת ואביתר מתקרבים, גדעון היה כמו אבא בשבילו והוא לקח את המוות שלו מאוד קשה. אני חושבת שביחד אתם יכולים להתחזק ולהגיע מאוד רחוק."

"אנחנו לא מתקרבים." אני ממהרת לתקן אותה. "אביתר פשוט ריחם עליי אז הוא הזמין אותי לארוחה, אנחנו נטו עמיתים לעבודה."

"באמת? הייתי בטוחה שיש ביניכם משהו מעבר, את האישה הראשונה שהוא הזמין לארוחה משפחתית."

 

אביתר

הערב הזה היה טעות איומה, מהרגע ששירה נכנסה לרכב ידעתי שעשיתי טעות. היה הרבה יותר קל לתכנן להחליף אותה בחברה כשהיא לא היתה כל כך מוחשית עבורי.

בעיניי, היא תמיד היתה הבת המפונקת של גדעון, הנסיכה. לא מספיק חכמה, לא מספיק חזקה, לא מספיק מעניינת, פשוט לא מספיק.

כשהיא נכנסה לרכב עם השיער הארוך שלה פרוע סביבה והג'ינס הצמוד, זאת היתה הפעם הראשונה שראיתי אותה כאישה, אישה סקסית ויפיפייה. כשהיא נתנה לאימא שלי את המתנה המושלמת, הרגשתי את הסדק בחומה בינינו, הרגשתי אותו בוקע וככל שהערב התקדם והיא נהנתה כל כך עם האחים שלי, הסדק הפך לשבר שאין לי מושג איך לאטום.

היא היתה מצחיקה, שנונה וטובת לב, היא אפילו הצליחה להוציא כמה משפטים מגיא.

כשהיא ישבה לבד עם אימא שלי לקראת הסוף, הרשיתי לעצמי לדמיין, רק לכמה רגעים, שאני לא בתחרות איתה, שהיא לא המנכ"ל שלי, שהיא סתם בחורה שאני יוצא איתה והבאתי לראשונה לארוחת שישי.

כשהיא הסתכלה עליי עם העיניים הכחולות הצוחקות שלה וגלגלה עיניים על משהו שאימא שלי אמרה לה שוב על זוגיות וילדים, הבנתי שאני חייב להתרחק ממנה כמה שיותר מהר. היא מתאימה לעולם שלי יותר מדי, היא נכנסה לעניינים בתוך כמה דקות וזה הרגיש כמו הדבר הכי נכון.

המחשבות שלי סטו לגמרי מהעבודה, מהעתיד המקצועי שלי ומ"אייזנשטיין מערכות", אני לא יכול להרשות לזה לקרות.

התפקיד יותר חשוב ממנה, העתיד שלי יותר חשוב ממנה, אני לא יכול לתת לה לבלבל אותי.

אני עוצר את הרכב מתחת לבניין שלה ומחכה שהיא תצא, מתפלל שהיא תזדרז.

"תודה על הערב אביתר, אני ממש שמחה שבאתי, המשפחה שלך מדהימה והיה ערב מושלם."

"כן, היה נחמד מאוד."

"תודה שוב לאימא שלך בשמי, אני מעריכה את זה."

"אני אעביר לה, לילה טוב." צאי מהרכב, פאק צאי מהרכב.

"אביתר, הכל בסדר?" וכאן אני חוזר שוב על הטעות שלי, אני מסתכל עליה. מסתבר שלהסתכל עליה זה מספיק בשביל לבלבל לי את המחשבות.

היא מביטה בי בחוסר ביטחון, היחס שלי אליה מערער אותה. אחרי ערב מהנה שאני יזמתי, אני מפנה לה גב והיא לא יודעת איך להגיב, מי יכול להאשים אותה. אני רוצה להגיד לה כמה נהניתי הערב וכמה שהיא מדהימה, כמה שהיא כבשה את האחים שלי ואת אימא שלי וכמה שאני אשמח שהיא תצטרף לעוד ארוחות כאלה.

אבל אני לא עושה את זה, אני לא יכול. המכתב של גדעון חקוק במוח שלי ואני חייב לכבד את הרצונות שלו.

"הכל בסדר שירה, אני פשוט גמור מעייפות. נתראה ביום ראשון."

"אוקיי, נתראה ביום ראשון."

היא יוצאת מהרכב בלי להביט לאחור, הגב שלה זקוף וההליכה שלה מלאת מטרה. יופי, חזרנו לדיסטנס. שלא יהיו אי הבנות בינינו, אנחנו עמיתים לעבודה, היא המנהלת שלי ובעוד שנה, היא בחוץ ואני אהיה המנכ"ל.

איתן – ההצעה – פרק ב

אביתר

המלים של אמא שלי הדהדו לי בראש במהלך כל סוף השבוע, לעזור לשירה. כמובן שהיא התכוונה שאני אעזור לה מטוב לבי ולא למטרת רווח. אם יש משהו שאימא שלי מאמינה בו, זה  קארמה, מה שתשלח לעולם, יחזור אליך, לטוב ולרע.

אני מאמין שהאחים שלי עדיין חיים לפי המנטרה הזאת, טוב, רובם לפחות, אבל אני לא. אני מאמין בעצמי, אני מאמין ביכולות שלי, כל מה שאני אשיג בעולם הזה, אשיג במו ידיי ולא בזכות אנרגיות חיוביות וטוב לבם של זרים.

אני אעזור לשירה, אני אלמד אותה כמעט כל מה שאני יודע, אני אגבה אותה ואעזור לה להפיל את הדירקטוריון מכס המלכות, עד היום שבו אחליף אותה.

אחד השיעורים שלמדתי מגדעון, היה לא לסמוך על אף אחד חוץ מעל המשפחה שלי. אף אחד לא יעשה לי טובות, אף אחד לא יעזור לי ללא תמורה.

זה שיעור שאני מתכוון ללמד מחר את שירה, אני אעזור לה, אבל לעזרה שלי יש מחיר.

אני לא מתכוון לגנוב ממנה את החברה, או לרמות אותה, ממש לא. אני אהיה הכי פתוח שאני יכול מההתחלה וכשיבוא היום להחליף אותה, אני אדאג שהיא ואימא שלה לא ידאגו לכסף לעולם. אני חייב לגדעון המון ואני לעולם לא אדפוק את אלמנתו או את הבת שלו. אני פשוט יודע שאני הבן אדם הנכון להחליף אותו, אני אמשיך את הדרך שלו בצורה הטובה ביותר והנכונה ביותר לכולם.

דפיקה בדלת המשרד שלי מוציאה אותי מהמחשבות ששקעתי לתוכן, המזכירה שלי.

"אביתר, יש כאן שליח עבורך עם מכתב."

 

שירה

זאת הפעם הראשונה מזה שש שנים שאני נכנסת ל"אייזנשטיין מערכות בע"מ", כשאבא שלי לא בראשה. אתמול אני ואימא שלי קמנו מהשבעה, אכלנו ביחד ארוחת צהריים והלכתי, חזרתי לדירה שלי.

לא ישנתי רוב הלילה, ההתרגשות והפחד לקראת הישיבה היום לא הניחו למחשבות שלי. יש בי חלק שרוצה לוותר, לשים פס על הכסף, על החברה ועל ההיסטוריה של אבא שלי ופשוט ללכת.

להתחיל חיים חדשים בדרך שלי, להגשים חלומות, לטייל בעולם, ליהנות מגיל שלושים מבלי לחשוב על פרנסתם של אלפי עובדים.

אבל יש בי עוד חלק, החלק הגדול יותר, שיודע שכל החלומות שהיו לי עד לפני שבוע, לפני מותו, היו חלומות של בחורה כפוית טובה שמעולם לא נדרשה באמת להוכיח את עצמה.

אני לא יכולה לקום וללכת, החברה הזאת, הקירות האלה, הם המורשת שלי, הם הירושה שלי והם הדבר היחיד שנותר לי מענק הטכנולוגיה שזכיתי לקרוא לו "אבא".

הגעתי מוקדם ואני מעבירה את הדברים שלי מהמשרד שלי למשרד של אבא שלי, סוג של הצהרת כוונות.

המכתבים נשלחו אתמול עם שליח לכל חברי הדירקטוריון, הישיבה שתתקיים בעוד שעתיים בדיוק היא פארסה בירוקרטית. כולנו נגיע ונחייך, הם יביעו שוב את תנחומיהם ואני אקבל אותם בנימוס ובכבוד, כשמאחורי כל חיוך שיופנה אליי תסתתר סכין שמכוונת לגב שלי ונמצאת על טיימר שיפעל בעוד שנה מהיום.

היחיד שלא יודע מה קורה הוא אביתר, הוא לא חבר דירקטוריון אז לא נשלח אליו מכתב, השארתי למזכירה שלו הודעה שאני מחכה לו במשרד המנכ"ל ברגע שהוא יגיע. אני מצפה לו בשעה שמונה ושתי דקות בערך.

שמונה זו השעה שהוא מגיע למשרד כל יום, הוא אף פעם לא מאחר ושתי דקות זה הזמן שלוקח ללכת בנינוחות מהמשרד שלו למשרד החדש שלי.

שתי דפיקות חזקות על הדלת והוא נכנס, הוא לא טורח להמתין להזמנה שלי.

אפילו הדמות הגבוהה והמרשימה שלו לא מצליחה להקטין את המשרד העצום, העיניים הירוקות שלו עוברות מהר על התמונות שהנחתי על השולחן ועל הניירת שלי, הוא לא מגיב על המעבר הברור שלי למשרד.

"בוקר טוב שירה, מה שלומך?" אין ספק שאימא שלו לימדה אותו נימוסים, הוא כמעט מצליח להסתיר את העובדה ששלומי לא באמת מעניין אותו, כמעט.

"טוב, תודה. מה שלומך?" שניים יכולים לשחק את המשחק הזה.

"בסדר גמור, האמת שרציתי לדבר איתך גם, אבל נתחיל מהסיבה שקראת לי בדחיפות." על מה הוא רצה לדבר איתי? אני סקרנית אבל אני לא אראה לו את זה.

"אתה יודע שבעוד שעתיים תהיה ישיבה שתקבע את העתיד של כולנו בחברה, אמנם אני בעלת חמישים ואחד אחוזים אבל חברי הדירקטוריון בעלי כח והשפעה והם לא רוצים אותי בתור המנכ"ל שלהם." אני עוצרת ונותנת לו הזדמנות להסכים איתי, אולי להבהיר לי מה בדיוק הוא יודע.

"תמשיכי, אני מקשיב." בן זונה.

"אתמול הטרחנים הזקנים קיבלו מכתבים מעורכי הדין של אבא, בוא נגיד שגם לאחר מותו הוא דאג שאני אקבל את כל ההזדמנויות להצליח." הגבות שלו מתכווצות במחשבה, סוף סוף סדק בחומה?

"מה בדיוק כתוב במכתבים האלה?" הוא שואל בקול נמוך.

"בקצרה, אלא מכתבי איום, הם נדרשים לתת לי שנה החל מהיום להוכיח את עצמי ואת היכולות שלי מבלי שהם ישימו לי רגל ובתמורה לתמיכתם המפוקפקת, הסודות הכי מלוכלכים שלהם ייקברו ביחד עם אבא שלי."

"אני מניח שאם הם לא יסכימו לתנאים, אז הסודות האלה יתגלו ויהרסו להם את החיים?"

"משהו כזה."

"כן, לגדעון היו דרכים להשיג מה שהוא רוצה. אז, למה את מספרת לי את כל זה?" קצר ולעניין.

"כי אני צריכה את העזרה שלך, שנינו יודעים שלמרות שהם לא ישימו לי רגליים, הם ממש לא יעזרו לי להצליח, הם רק ידחו את הישיבה שהיתה אמורה להיות היום, לעוד שנה. אני צריכה שתהיה השותף שלי בשנה הזאת, שתלמד אותי את כל מה שאני לא יודעת, שתעביר אליי את המידע שאבא שלי העביר אליך."

קשה לי לבטא את המלים האלה, בעיקר כי היחסים של אביתר עם אבא שלי הם נקודה כל כך כואבת ומעוררת קנאה, אבל אין מקום לאגו במלחמה על העתיד שלי.

"טוב, מה שאת אומרת עכשיו מתקשר לנושא שאני רציתי לדבר עליו. אני אעזור לך, אני אהיה הגב שלך בשנה הזאת ואני אדאג שתהיי המנכ"ל הכי טוב שאת מסוגלת להיות." שאני מסוגלת להיות, כן, אני יודעת לקרוא בין השורות. אני לא מגיבה לעקיצה, ויכוחים לא ישרתו אותי כרגע, אני מחכה לפאנץ' ליין.

"בתמורה אני רוצה עשרים וחמישה אחוזים מהמניות."

 

אביתר

היא לא יודעת שגם אני קיבלתי אתמול מכתב. בין היתר, גדעון כתב לי על המכתבים שהוא שיגר לשותפים שלו ועל המטרה שלו. הוא ביקש ממני לעזור לבת היחידה שלו, לתת לה שנה מחיי בתמורה לכל מה שקיבלתי ממנו בעשור האחרון.

כמו שהוא אמר, לכל עזרה יש תמורה וזאת התמורה שהוא דורש ממני.

אני לא יכול לסרב לו, גם עכשיו כשהוא כבר לא אתנו, אבל העזרה לשירה לא סותרת את מטרת העל שלי. כן, עשרים וחמישה אחוזים זה הרבה, אולי אפילו יותר מדי, אבל זה מה שאני רוצה ואני לא אתפשר אפילו על אחוז אחד.

"סליחה? אני חושבת שלא שמעתי אותך טוב, זה היה נשמע כאילו ביקשת ממני חצי מהמניות שיש לי בחברה של אבא שלי."

"אני בטוח שאין לך בעיית שמיעה, או הבנה. בתום השנה, אני רוצה עשרים וחמישה אחוזים, לך יישארו עשרים ושישה." חשבון פשוט.

"תגיד לי, אתה השתגעת? הדבר היחיד שפועל לטובתי זה העובדה שלי יש את רוב המניות!"

"ואיך זה יעזור לך בעוד שנה כשחברי הדירקטוריון כבר לא יפעלו מפחד? יהיה לך רוב אבל החברה תפנה לך גב, ידחקו אותך לפינה ובסוף את תמכרי להם את החלק שלך.

ההצעה שלי היא שבשנה הקרובה, אני ואת נרים את החברה הזאת ונקדם אותה ביחד למקומות שאף אחד לא תיאר, ניצור את כל הקשרים החברתיים והעסקיים ההכרחיים, נציג חזית מאוחדת ונהפוך אותך לכח שצריך להיזהר ממנו.

בעזרתי, את תישארי המנכ"ל של החברה, גם אחרי השנה הזאת ושנינו יודעים שאת לא יכולה לעשות את זה לבד."

לראשונה מזה הרבה זמן שהמצפון שלי מציק לי קצת, אני קשה איתה, אולי אפילו אכזרי ולא הוגן, אבל אני לא מאמין בבחורה הזאת, אני לא רוצה אותה פה ואני בטח שלא רואה אותה בתור המנכ"ל שלי.

גדעון ביקש ממני לתת לה שנה ולא יותר, אם הוא היה מאמין בה הוא היה דורש יותר. אלוהים יודע שעם כל החרא שיש לו על השותפים שלו, הוא יכל להחזיק אותם בביצים ישירות מהקבר גם לעוד עשור.

הוא נתן לה שנה מתוך מחויבות הורית ולא מתוך אמונה אמתית ביכולות שלה.

 

שירה

ניסיתי להימלט מהשליטה של השותפים של אבא שלי ונפלתי לשליטה של מישהו אחר.

האינסטינקט הראשוני שלי הוא לזרוק עליו משהו, לשפוך עליו את הקפה שלי, לתקוע את עקב הסיכה שלי בעין שלו, אבל אני לא מצליחה לזוז, אני בוהה בו בהלם.

אני לא יודעת אם לבכות מחוסר הצדק או לצחוק מהאירוניה שבן טיפוחו של אבי הפך לבן זונה אכזרי בדיוק כמוהו, אם לא יותר.

"אין שום הגיון במה שאתה מציע, נניח ואני אסכים להצעה שלך, נניח ובאמת הכל ילך לפי התוכנית שלך, אני עדיין בסוף השנה מוסרת לך חצי מהמניות שלי ובכך מאבדת את הרוב, אני אהיה מנכ"ל בלי כח."

"אני אסביר את עצמי במלים פשוטות יותר כדי שיהיה לך קל להבין." בן זונה שחצן ומתנשא. "הגיון לא מעניין אותי, הכח שלך לא מעניין אותי, את צריכה אותי, אין לך ברירה."

אני נלחמת בדמעות, תחושת העלבון קשה וכואבת, אבל אני לא אתן לו את הסיפוק בלראות אותי מתפרקת.

הוא צודק, אין לי ברירה, אין לי אף אחד חוץ ממנו ובלי העזרה שלו אני יכולה למכור את המניות שלי עוד היום.

אני מעדיפה לתת לו חצי מאשר לתת להם הכל ולשכוח מהחברה, הוא הרע במיעוטו.

"אני עדיין לא נותנת לך תשובה, אני צריכה לשקול את זה. תצטרף לישיבה ונגיע להחלטות אחריה."

"נתראה שם." הוא אומר וקם מהכיסא. כשהוא מגיע לדלת, הוא נעצר ומסתובב אליי שוב. "שירה, אני באמת משתתף בצערך על המוות של גדעון, הוא היה דמות אב בשבילי, למדתי ממנו המון."

"נראה שלמדת ממנו הכל." הפעם לא הצלחתי לעצור את המלים.

הוא לא מגיב ולא מתמהמה, אני ממצמצת והוא כבר הלך.

הישיבה החלה ואני יושבת בראש השולחן הארוך, במקום שהיה שמור תמיד לאבא שלי. אביתר יושב לימיני, במקום הקבוע שלו, אני מעולם לא ישבתי לצדו של גדעון, הוא מעולם לא החשיב אותי לחשובה מספיק.

הניחומים כבר מאחורינו וכל העיניים עליי.

"בוקר טוב ותודה שפיניתם לי מזמנכם היקר.

כפי שאתם יודעים, החל מהיום בבוקר, אני המנכ"ל של אייזנשטיין מערכות בע"מ ומחזיקת רוב המניות.

אני יודעת שאני נכנסת לנעליים גדולות ואני מודיעה לכם כבר עכשיו, שאני לעולם לא אהיה גדעון אייזנשטיין, אני לעולם לא אהיה ברמה שלו ואני לעולם לא אחליף באמת את מקומו.

תמיד היינו שונים וכך גם צורת הניהול שלנו שונה, אבל מה שתמיד היה משותף לשנינו, הוא החזון לחברה, האמונה המוחלטת שאנחנו הכי טובים, שמקומנו בראש הפירמידה וששם נישאר.

אני לא אלאה אתכם בנאומים מעוררי השראה, חובת ההוכחה היא עליי, כולי תקווה שתתמכו בי ותגבו אותי בתקופה המאתגרת שניצבת מול כולנו, מתוך כבוד לזכרו של אבא שלי ולמורשת לו."

"בואי נפסיק עם בלבולי המוח ילדונת, כולנו קיבלנו אתמול את המכתבים של גדעון ואנחנו יודעים שאת יודעת עליהם, יש לך שנה ואת בחוץ. " שמעון גורן, החבר הכי ותיק של אבא שלי, או לפחות כך חשבתי. גדלתי איתו, קראתי לו דוד שמעון ועכשיו הוא מתייחס אליי כמו אל מטרד.

"אנחנו לא רוצים אותך בתור מנכ"ל ואנחנו בטח שלא מאמינים בך, גדעון עשה לכולנו תרגיל ואנחנו חייבים להסכים. שנה מהיום ההסכם יבוטל ואת תישארי לבד, ללא גיבוי מאף אחד בחברה ואל תחשבי לרגע שהפישר הקטן שיושב לצדך יכול להציל אותך." הוא מסתכל ישירות על אביתר וממשיך. "גם הימים שלך ספורים, אין לי מושג מה גדעון ראה בך ואיך הפכת ליד ימינו אבל זה שתזיין את הבת שלו לא יבטיח את עתידך בחברה."

אני המומה ואדומה מבושה וכעס, אני מסתכלת על אביתר, מצפה לראות את הזעם שלי משתקף במבט שלו אבל אני לא רואה כלום, המבט שלו לא השתנה מתחילת הישיבה, להפך, הוא נראה נינוח מתמיד. אולי זו הצגה, אולי זו הגנה עצמית ואולי זה בגלל שהוא יודע שבעקבות צורת הדיבור של שמעון, אני אקבל את ההצעה שלו.

אני שוב נלחמת בעצמי, נלחמת בדחף שלי לברוח לפינה חשוכה ולבכות, לבין הדחף לעלות על השולחן ולערוף ראשים כמו בסרט של טרנטינו.

אני סופרת עד עשר בתוך תוכי ומתפללת לכח לא להישבר, לכח להילחם על מה ששלי, להילחם על הכבוד שמגיע לי.

"דוד שמעון, סליחה, שמעון, אתה בטח שלא דוד שלי. אני מציעה לך לא להתרגש כל כך, זה לא בריא בגילך, אתה יכול לקבל התקף לב ולמות ואני לא רוצה את זה, יש לי עוד כמה דברים להגיד לך וחבל שתפספס." אני מדמיינת או שאביתר מתאפק לא לצחוק?

"ילדה חצופה…"

"שב בחזרה במקום שלך מר גורן, אולי אני ילדה חצופה אבל אני עדיין המנכ"ל שלך על פי חוק ואתה תיתן לי את הכבוד שמגיע לי.

כן, אני יודעת על המכתבים שהועברו לכולכם ואני גם יודעת על התוכן שלהם, אתם חושבים שאבא שלי עשה לכם תרגיל? נעים מאוד, אני הבת שלו ולעומתו, אין לי טיפת סנטימנטים אליכם.

אם אני ארגיש שאתם מתנכלים לי בכל שלב לאורך הדרך, אני אהרוס לכם את החיים. ההוכחות לכל הגועל שלכם נחות בכספת שלי עם העתקים שיצרתי לנוחיותי בלבד ומוסתרים בכספות נוספות.

אני לוקחת את השנה הזאת בשביל להוכיח לעצמי ורק לעצמי, שאני הבן אדם הנכון לתפקיד, הדעות שלכם לא רלוונטיות.

כפי שאביתר איתן היה יד ימינו של אבא שלי, החל מרגע זה הוא יד ימיני והעתקים של המכתבים נמצאים גם אצלו. אני יודעת מניסיון אישי שהוא בן זונה חסר מצפון, אז הייתי מתייחסת אליו בנימוס אם הייתי במקומכם.

אם יש לכם משהו נוסף להגיד לי, זה הזמן, אם לא, אתם משוחררים."

טוב, לא תכננתי את זה. אני אפילו לא יודעת מאיפה זה יצא. כמובן שבילפתי לאורך כל הדרך ובטח שלא סיפקתי לאביתר העתקים של המכתבים, אבל הזלזול של שמעון כלפיו צרם לי.

כן, אביתר חתיכת חרא אבל הוא קרע את התחת שלו בשביל אבא שלי ובשביל החברה, הוא הגיע לתפקיד שלו בזכות ולא בחסד ומשום מה הרגשתי את הצורך לגונן עליו.

חברי הדירקטוריון מסתכלים עליי עוד כמה רגעים ומתחילים לקום ולהתפזר מחדר הישיבות, כנראה שאין להם יותר מה להגיד לי.

שניה לפני ששמעון יוצא אני מרגישה את הצורך לדפוק מסמר אחרון בארון שלו.

"שמעון, אם עוד פעם אחת אני אשמע אותך מעיר הערה שקשורה לחיי המין שלי או של כל אחד אחר בחברה הזאת, אני אגיש נגדך תלונה על הטרדה מינית ושנינו יודעים שעוד תלונה כזאת אחרי התלונות הקיימות נגדך, אוטומטית תגרום לפיטורייך ולהעברת המניות שלך אליי. תתחיל לשקול מלים."

אפשר לחתוך את המתח בסכין, כן, מר גורן הואשם בעבר על הטרדה והתביעה נסגרה מחוץ לכותלי בית המשפט, אבל נכנסה לתיק האישי שלו ואבא שלי הוסיף הערת אזהרה לעתיד.

החדר מתרוקן במהירות ואני נשארת לבד עם אביתר.

"אני אשמח לקבל תשובה להצעה שלי." זה כל מה שהוא אומר לי? אין לו מילה אחת להגיד על מה שהתרחש פה כרגע? הוא באמת בן זונה.

"אני מסכימה."

הוא קם ואוסף את הדברים שלו, כשהוא עם הגב אליי ובדרך החוצה אני שומעת אותו אומר לי בטונים הרגועים שלו. "את יותר דומה לגדעון ממה שחשבת."

אולי, אולי אני באמת הבת של אבא שלי.

איתן – ההצעה – פרק א

אביתר

אני לא מאמין שאני כאן, בלוויה של הזקן, חשבתי שהוא יחיה לנצח.

גדעון אייזנשטיין היה המנטור שלי, התחלתי לעבוד בחברה שלו בגיל עשרים וארבע, ישירות אחרי התואר. הוא האמין בי, הוא ראה בי משהו שבזמנו אני בעצמי לא ראיתי.

בעזרת האמון והתמיכה שלו הפכתי לגבר שאני היום, לטובה ולרעה.

מאות אנשים הגיעו ללוויה, בני משפחה, קולגות ואנשים זרים שהושפעו ממנו בצורה זו או אחרת.

הגאונות העסקית שלו הפכה לאגדה והספרים שלו, רבי מכר.

בגיל שישים וחמש הוא נכנע למחלת הסרטן והותיר אחריו אישה, בת ומעצמה כלכלית שנשלטת כיום על ידי חברי דירקטוריון פרימיטיביים ותאבי בצע.

גדעון החזיק בחמישים ואחד אחוזים ממניות החברה והן הועברו אוטומטית עם מותו לשירה, הבת שלו, האחוזים הנותרים נמצאים בידיהם של שניים עשר חברי הדירקטוריון.

בתור סמנכ"ל השיווק והפרסום יש לדעות שלי משקל, אבל אני נחשב לאאוטסיידר בעיניי השולטים המבוגרים שליוו את גדעון בחברה מעל לשלושים שנה.

שירה כיהנה עד היום בתפקיד סמנכ"ל הכספים ועכשיו היא המנכ"ל, עד לישיבת הדירקטוריון בשבוע הבא בה תיערך הצבעה לגבי עתיד החברה והעתיד של כולנו.

הם לעולם לא ייתנו לה להישאר בתפקיד, בעיקר כי היא אישה והם חבורה של שוביניסטים עתיקים אבל גם בגלל שהיא פשוט לא מתאימה לתפקיד, אין סיכוי שהיא מסוגלת להנהיג חברה שמגלגלת מיליונים בכל רבעון.

אבא שלה נתן לה תפקיד בכיר ביום שהיא סיימה את התואר שלה במנהל עסקים. כולנו חשבנו שזה זמני, היא מעולם לא נראתה מחויבת או מספיק מוכשרת. הוא נתן לה את הזדמנות חייה כי היא הבת שלו והנחנו שהיא תברח בבכי תוך כמה חודשים, אבל השנים חלפו והיא נשארה.

עכשיו היא בעלת רוב המניות, נטו בזכות שם המשפחה שלה ואני נוטר לה על זה טינה כמו כולם, לא מגיע לה, היא לא מספיק טובה.

מצד אחד, אני מחכה לישיבה כי אני יודע שהם ימצאו דרך להעיף אותה. מצד שני, אני לא יודע אם האלטרנטיבה עדיפה, שליטה מוחלטת של קבוצת טרחנים עתיקים שלא מוכנים להתקדם עם המאה העשרים ואחת, לא מוכנים לקחת סיכונים וחידושים.

אולי עדיף שהחברה תישאר ברובה בבעלות בן משפחתו של גדעון ותפעל לפי החזון שלו. כל עוד שירה המנכ"ל אני יכול להשפיע עליה, להטות את הדעות שלה לטובת היוזמות העסקיות שלי, היא לא מספיק חכמה או חזקה להתנגד לי.

השאלה היא איך אני גורם לזה לקרות, איך אני גורם לה להילחם על המקום שלה מול הדירקטוריון כשסביר להניח שהיא בעצמה יודעת, שהיא פשוט לא מספיק טובה.

 

שירה

ידענו שהיום הזה יגיע, אבא נלחם במחלה הרבה זמן ובשנה האחרונה הבריאות שלו התדרדרה בקצב מהיר.

עדיין, חלק קטן בתוכי נאחז באמונה שאבא שלי הוא הכי בעולם, שהוא ינצח.

עכשיו שמשליכים חול על התכריכים שלו, אני מבינה שאף אחד לא יכול לנצח את המוות, גם לא גדעון אייזנשטיין.

יותר מהכל, אני רוצה להתיישב כרגע על הבוץ ליד הקבר שלו ולבכות. לבכות על הגאון שהעולם איבד, לבכות על הבעל שאימא שלי כבר לא תחבק אחרי שלושים ושמונה שנים של זוגיות ולבכות על האבא שהוא מעולם לא הצליח להיות עבורי. הוא ניסה, שנינו ניסינו, אבל הוא רצה בן לשחק איתו כדורגל, בן שיתגייס ליחידה שלו, בן שהוא יטפח ויעצב בדמותו עד שהוא יירש את העסק וילך בדרך שלו ולמרות שאני חלק מהעסק הזה כבר שש שנים, הוא מעולם לא ראה אותי כמישהי באמת ראויה.

הוא מעולם לא האמין ביכולות שלי ואני לא מאשימה אותו, נלחמתי בו מאז שאני זוכרת את עצמי, נלחמתי בעולם השוביניסטי שהוא בא ממנו, נלחמתי בדעות שלו ונלחמתי בחזון שלו לחברה.

אני מסתכלת על אביתר, עומד ליד הקבר כל כך זקוף וגאה ואני מבינה שאת רוב המלחמות בשנים האחרונות ניהלתי בגללו, בגלל הקנאה ליחסים שלו עם אבא שלי. אביתר הוא הבן שמעולם לא היה לו, הפרוטז'ה, היורש.

התחרותיות בינינו היא חד צדדית, אני מתחרה בו שנים כדי לזכות באהבה ובהערכה של אבא שלי, אבל הוא אפילו לא מחשיב אותי כיריבה, אני ילדה מפונקת בעיניו, נולדתי עם כפית זהב בפה בזמן שהוא נאלץ להוכיח את עצמו שנים בשביל להגיע למקום שלו היום.

הוא נוטר לי כמו שרוב עובדי החברה נוטרים לי.

אני ממשיכה להסתכל סביבי ורואה את השותפים של אבא שלי, את חברי הדירקטוריון הפלצנים ואני מבינה שנשארתי לבד, לבד עם המלחמות שכבר לא יהיו והאגו שירשתי מאבא שלי ומנע משנינו לממש את היחסים שיכלו להיות בינינו.

בשבוע הבא תתקיים הישיבה שתשנה את העתיד שלי ואולי את פני החברה כולה, אני יודעת שחברי הדירקטוריון מתכננים להעיף אותי, אני לא תמימה ובטח שלא מטומטמת.

אבל אני לא מסוגלת להתמקד בזה עכשיו, הצער שעוטף את הלב שלי חזק מדי ודאגה לעתיד הכלכלי שלי ושל אימא שלי תיאלץ לחכות.

 

אביתר

"אז מה הולך לקרות עכשיו בעצם?" אחי מורן שואל אותי בזמן שהוא מעביר לי את הצלחת בארוחת שישי.

אנחנו שישה אחים, אבא שלנו נפטר כשהיינו ילדים ואימא שלנו גידלה אותנו לבד, ללא עזרה. היא האישה הכי חזקה שאני מכיר ובזכותה כולנו יושבים כאן היום ביחד, משפחת איתן בשלמותה. ארוחת שישי היא מסורת של שנים שאנחנו אף פעם לא מוותרים עליה. עידן, איתמר, מורן, עמית, גיא ואימא שלי, שישה זוגות עיניים מסתכלות עליי ומחכות לתשובה שלי, הם יודעים שגדעון היה תחליף לאב עבורי והם יודעים כמה אני מחויב לעסק.

"אני לא בטוח, שבוע הבא תהיה ישיבה עם החלטות לגבי העתיד, אין לי באמת השפעה על התוצאה." אימא שלי מלטפת את הכתף שלי בעדינות ובתמיכה והולכת למטבח.

"מה עם הבת שלו, שירה נראה לי, היא הולכת לנהל את החברה?" הפעם השאלה מגיעה מעידן אחי הבכור, טוב, בכור בשלוש דקות בלבד מאיתמר, או כמו שאני קורא להם, "תאומי האופל".

"היא המנכ"ל כרגע, ילדת שמנת שאין לה מושג למה היא נכנסה וכנראה שהיא לא תישאר בתפקיד אחרי הישיבה."

"וואו, אתה ממש אוהב אותה."

"זה לא שאני לא אוהב אותה, היא לא באמת מעניינת אותי, אני בסך הכל מציין עובדות. היא ילדת שמנת מפונקת שקיבלה את אחד התפקידים הבכירים בחברה כשהיא רק סיימה את התואר שלה ומעולם לא נאלצה להוכיח שום דבר.

סביר להניח ששבוע הבא בישיבה יערכו הצבעה וינסו לגרום לה לפרוש, היא אוחזת ברוב המניות אבל אם אף אחד בחברה לא עומד מאחוריה, אין לה בעצם כלום."

"אין סיכוי שהיא תפתיע? שהיא תצליח לעמוד באתגר ולהוביל את החברה?"

"אין סיכוי, היא לא טובה מספיק, היא לא יכולה לעשות את זה לבד."

"אז תעזור לה, אני ראיתי את שירה לא פעם אחת והיא תמיד נראתה לי כמו בחורה מקסימה שאבא שלה לא באמת האמין בה. כן, הוא נתן לה תפקיד מאוד מרשים אבל בפועל לא היה לה שום כח השפעה. הוא התייחס אליך כאל בן ואליה כאל עובדת. אולי זה הזמן להחזיר לו על האמון, תעזור לה." נו באמת.

"אימא, הוא לא האמין בה כי לא היה במה להאמין. הוא נתן לה תפקיד כי היא הבת שלו, היא מעולם לא התעלתה על הציפיות וזאת לא הבעיה שלי. אין סיבה שאני אעזור לה."

"אה כן? כמה זמן נראה לך שיעבור עד שיעיפו אותך ויתנו למישהו ותיק יותר את התפקיד שלך? אביתר, אתה הבן שלי ואני אוהבת אותך, אתה מוכשר, אתה חכם ואתה מנהיג מלידה. אבל גדעון היה שומר הראש שלך בחברה הזאת, אתה בעצמך סיפרת לי לא פעם שחברי הדירקטוריון כועסים על עמדת המפתח שלך והיו מעדיפים שאחד האנשים שלהם יחזיק בה. עכשיו שגדעון כבר לא נמצא, אולי גם ימיך ספורים וכדאי שאתה ושירה תאחדו כוחות."

לא חשבתי על זה ככה, הנחתי שהטיפוס שלי לפסגה נעצר סופית עם מותו של גדעון אבל לרגע לא חשבתי שיש סיכוי שיפטרו אותי, אימא שלי צודקת, גדעון טיפח אותי במהלך השנים וקידם אותי לתפקיד מאוד מבוקש, למורת רוחם של הוותיקים. אין לי מניות בחברה ואין להם שום מניעה לפטר אותי, הם בהחלט יכולים לספוג את הפיצויים.

אולי אני באמת צריך לחשוב על שיתוף פעולה עם שירה.

 

שירה

ימי שישי אף פעם לא סימלו בשבילי יותר מדי, היו מקרים שקפצתי להורים לארוחת צהריים או אפילו ארוחת ערב לעתים רחוקות, אבל צירוף המלים "ארוחת שישי" מעולם לא דיבר אליי. עכשיו שנשארנו רק אני ואימא שלי ליד השולחן, אני מבינה כמה אנחנו באמת לבד וכמה פספסנו.

כבת יחידה, מעולם לא חוויתי בית מלא רעש ושולחן מוקף במשפחה. לאימא שלי יש אחות אחת ולה שני ילדים שמבוגרים ממני בכמה שנים טובות, אבא שלי היה בן יחיד גם.

בימים האחרונים הבית היה מלא אנשים שהגיעו לנחם, אבל הלילות דוממים כמו תמיד.

השעה בסך הכל תשע בערב, אבל אימא שלי כבר פרשה לחדר השינה ואני יושבת בגינה, מכורבלת בתוך שמיכה עבה. הגשמים פסקו והאוויר מקפיא אותי, אבל לא יכולתי להיות יותר בפנים.

עזבתי את הבית בגיל עשרים ואחת ומעולם לא הבטתי לאחור, עכשיו שאני כאן כבר כמה ימים, ישנה בחדר הילדות שלי, הדמות של אבא שלי עומדת מולי בכל מקום, לכל פינה יש זיכרון שקשור אליו ואני נלחמת בדמעות.

אני תוהה לעצמי אם ככה ייראה העתיד שלי, ארוחות שישי שקטות עם עצמי בבית ריק, לילות בגינה עם כוס יין ולב מלא חרטה.

ביום שני תסתיים השבעה ואני חוזרת לעבודה, ישירות לישיבה הגורלית. השותפים רוצים לגרום לי לפרוש, להפחיד אותי עם הידיעה שאני לבד, שאף אחד לא יגבה אותי למרות השליטה שלי במניות.

הם לא יודעים שאבא שלי, שתמיד היה מוכן להכל, הכין גם תוכנית ליום שאחרי מותו.

לפני כמה חודשים הוא הכין צוואה חדשה עם שני עדים, עורך דין ונוטריון, הצוואה מעבירה לידיי בעלות על חמישים ואחת אחוזים מהחברה ומקום בדירקטוריון.

כל זה ידוע ולא משנה יותר מדי, הקאטץ' הוא במכתבים שהוא כתב לכל אחד מהשותפים, חברי הדירקטוריון ובהם לכלוך שהוא צבר עליהם במהלך השנים, חומרים מפלילים שהם חשבו שייקברו ביחד עם אבא שלי. לכל מכתב הוא עשה העתק והעביר לעורך הדין שלו.

במכתבים הללו הוא מבקש, או יותר נכון דורש מהם לתמוך בי למשך שנה אחת, לתת לי הזדמנות להוכיח את עצמי שנה שלמה ללא מסעות נקמה וללא ניסיונות התנכלות מצדם.

במידה ואחרי שנה אני אכשל בתפקיד למרות התמיכה והרצון הטוב, המכתבים יושמדו והאחוזים שלי יחולקו בצורה שווה בין השותפים.

אף אחד לא יכול להאשים את אבא שלי בעדינות נפש, את כל הונו הוא השיג בחשיבה, תכנון וקור רוח. הוא מעולם לא נתן למצפון או למוסר לעמוד בדרכו לפסגה.

ההגינות האפורה הזאת היא אחת הסיבות שלא הסתדרנו, מעולם לא הייתי כמוהו ולא הרגשתי בנוח עם טכניקות איומים.

כשאבא שלי הבין שאני יותר מדי שונה ממנו, הוא עבר לאביתר ולימד אותו את כל מה שהוא יודע. לעומתי, אביתר קורץ מאותו חומר כמו אבא שלי ובזכות התכונות האלה הוא הפך ליד ימינו ואיש סודו בזמן קצר.

יש לי שנה להוכיח לכולם ובעיקר לעצמי, שאני היורשת האמתית של המעצמה של גדעון אייזנשטיין ושהרווחתי אותה בזכות ולא בחסד.

לצערי, אני יודעת שאני לעולם לא אצליח לעשות את זה לבד, אני חכמה ומיומנת מספיק, אני מכירה את העסק כמו את כף ידי, אבל אני צריכה שותף, איש סוד ותומך אמתי שישלים אותי במקומות בהם אני חלשה, במקומות בהם אני שונה מדי מאבא שלי.

ביום שני בבוקר, לפני הישיבה אני אתפוס את אביתר לשיחה ואבקש את עזרתו, הבעיה היא שאני לא יודעת מה להציע לו בתמורה.

הוא לא סובל אותי והוא לא מסתיר את זה, מה אני יכולה לתת לו בתמורה לגיבוי שלו?

אני יכולה להבטיח לו תפקיד היפותטי למקרה ושיתוף הפעולה בינינו יצליח, אני יכולה להבטיח לו העלאה בשכר, אני יכולה לשפר את התנאים שלו פלאים, בתור המנכ"ל אני יכולה לגרום לתמיכה בי להיות מאוד מתגמלת עבורו.

השאלה היא, האם זה יהיה מספיק בשבילו, או שהוא ירצה משהו מעבר?

אני מכירה את אביתר כבר שש שנים, בתקופה הזאת גיליתי גבר חכם, מרשים, מוכשר ואכזרי, בדיוק כמו אבא שלי.

אם הוא יסכים לעזור לי, הוא יצפה לתמורה משמעותית, משהו שישנה את החיים שלו לתמיד ואולי גם את שלי.